ODS bude opět debatovat o sporném daňovém balíčku

23.10.2012 6:45

Občanští demokraté budou dnes opět jednat o sporném vládním daňovém balíčku. Ráno bude debatovat o možných změnách předlohy pracovní skupina a potom poslanecký klub ODS. Balíček ostře kritizuje část poslanců nejsilnější vládní strany, stále ale existuje vůle k dohodě. Pokud by Sněmovna balíček neschválila, padla by koaliční vláda Petra Nečase (ODS).

ODS bude opět debatovat o sporném daňovém balíčku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rebelové ODS Tluchoř a Fuksa
reklama

Revoltujícím poslancům ODS vadí hlavně navrhované zvýšení daně z přidané hodnoty o jeden procentní bod na 15 a 21 procent a vyšší zdanění lidí s vysokými příjmy. Jsou také proti zrušení daňových úlev pro pracující důchodce a proti omezení paušálů pro živnostníky.

Dohoda je stále v nedohlednu

Na stole je nyní několik variant změn balíčku. Premiér Nečas nedávno navrhl ponechat základní sazbu DPH na 20 procentech, pro rebely je to ale málo. Pracovní skupina zasedala již několikrát, k dohodě dosud nedospěla. Pokud by se dnes shodla, navrhovanou variantu bude schvalovat poslanecký klub ODS. V opačném případě by patrně hlasoval o více možnostech. Nad vybranou variantou by se pak musela ještě hledat shoda v celé koalici.

Daňový balíček bude Sněmovna schvalovat na schůzi, která začne dnes. Zatím není jasné, kdy se závěrečné hlasování uskuteční. Je možné, že to bude až po kongresu ODS, který se bude konat první listopadový víkend.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …