ODS chce lidi vyhodit na dlažbu, varuje hejtmanka Vaňhová

29.05.2012 20:10

Krajské volby se neúprosně blíží, což se projevuje ve stupňujícím se napětí mezi politickými stranami. Premiér Petr Nečas (ODS) v pondělí představil lídr kandidátek občanských demokratů v jednotlivých regionech a tento počin nezůstal bez ostré odezvy ČSSD. Ústecká hejtmanka Jana Vaňhová (ČSSD)v této souvislosti poukazuje na ro, že v jejím kraji posílá vláda lidi na dlažbu.

ODS chce lidi vyhodit na dlažbu, varuje hejtmanka Vaňhová
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Jana Vaňhová (ČSSD)
reklama

Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová (ČSSD) vyjmenovává snahy, které kraj pod vedením sociálních demokratů vyvinul, aby snížil nezaměstnanost v regionu, který je tímto neblahým jevem výrazně ztížen. Zdůrazňuje, že Ústecký kraj připravil plán, jehož cílem je do roku 2020 snížit regionální nezaměstnanost na celorepublikovou úroveň. Pět stovek nových míst má vzniknout např. v příspěvkových organizacích kraje. Hejtmanka k tomu ale dodává, že pravicová vláda premiéra Petra Nečase hází krajům klacky pod nohy.

Komu voliči uvěří?

„Možná nebude od věci, připomenout si několik skutečností, jak to vlastně současná vláda s podporou zaměstnanosti v Ústeckém kraji myslí vážně. Pro letošní rok (v porovnání s rokem 2011) došlo v našem kraji k dvoutřetinovému snížení vládních finančních prostředků na aktivní politiku zaměstnanosti. Skutečně čtete správně. Tak drastické snížení si vybírá svoji daň. Ústecký kraj má největší počet lidí bez práce a noví nezaměstnaní budou v reakci na toto snížení dále přibývat,“ předpovídá hejtmanka.

Sluší se ale také připomenout, že ČSSD konkrétně v Ústeckém kraji a nejen v něm, vládne čtyři roky právě spolu s ODS. Nabízí se proto otázka, jak vážně je možné brát předvolební rétoriku dvou nejsilnějších politických stran, které spolu za pár měsíců možná opět navážou spolupráci. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …