ODS končí. Do sněmovny se příště nedostane, myslí si Samková

13.01.2013 16:23 | Zprávy
autor: jno

Kandidát Občanské demokratické strany Přemysl Sobotka v přímé volbě prezidenta pohořel. Výsledek nečekal jak sám kandidát, tak premiér a šéf ODS Petr Nečas, jenž veřejně přiznal zklamání. Sobotkovi dalo hlas jen 2,46 procent voličů. Podle advokátky Kláry Samkové značka ODS končí. Do sněmovny se příště nedostane.

ODS končí. Do sněmovny se příště nedostane, myslí si Samková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

„Výsledek voleb je pro nás samozřejmě zklamáním,“ zhodnotil prohru Sobotky šéf kabinetu a dodal, že podpora nebo nepodpora toho či onoho kandidáta ze strany médií sehrála svou dominantní roli, jako skoro v žádných volbách za posledních dvacet let. Sobotka šel podle Nečase do velmi nelehké situace stranického kandidáta

Advokátka Samková si z prohry Sobotky ale odnesla vlastní závěr. „Řekla bych, že ODS končí.... když to nejde jinak, tak to prostě půjde úplným odstraněním z politické scény,“ píše na Facebooku s tím, že se ODS příště do Poslanecké sněmovny už nedostane. „Nikoliv že dostane 15 %,“ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Pomoc

Mě se líbí, jaká všechna opatření navrhujete na pomoc lidem kvůli zdražování. Bylo by fajn, kdyby jste je prosadili, ale to je i můj dotaz, proč jste nic z toho, co teď navrhujete neprosadili už v minulé vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prase s Rakušanem v břiše,“ počastovala provokatéra. V Plzni proti Sudeťákům

15:46 „Prase s Rakušanem v břiše,“ počastovala provokatéra. V Plzni proti Sudeťákům

„Muniční iniciativa pro Ukrajinu pokračuje, nákup stíhaček F-35 také a má proběhnout sjezd landsmanš…