ODS podala trestní oznámení kvůli přelepeným plakátům

09.10.2012 20:11

Kolínská ODS podává trestní oznámení, vadí jí totiž poškození jejích předvolebních plakátů. Byly přelepeny konkurenčními plakáty s Markem Semerádem z ČSSD.

ODS podala trestní oznámení kvůli přelepeným plakátům
Foto: cabrnoch.cz
Popisek: MUDr. Milan Cabrnoch
reklama

Kolínská ODS podává trestní oznámení na neznámého pachatele. Její palkáty přelepil poutači konkurenčního kandidáta za ČSSD Marka Semeráda.

"Poškozování předvolebních plakátů politické strany je svým způsobem mařením přípravy a průběhu voleb," sdělil šéf ODS na Kolínsku, europoslanec Milan Cabrnoch.

Plakáty byly podle něj zkontrolovány, opraveny a uvedeny do pořádku. Náklady s tím spojené ODS vyčíslila na 6000 korun. Požadovala je uhradit od kolínské ČSSD, která tak ale neučinila. ODS prý proto podává trestní oznámení.

Nelegálním výlepem plakátů se zabývá i kolínská radnice. Podle starosty Víta Rakušana (Změna pro Kolín) hrozí Semerádovi v případném správním řízení pokuta. Pokud byl poškozen městský majetek, může se problém řešit i právní cestou.

Semerád tvrdí, že s výlepem nemá nic společného. "Nepověsil jsem ani jeden plakát. Je to uměle vyvolaná aféra," prohlásil už dříve s tím, že zvažuje podání trestního oznámení na Rakušana pro pomluvu.

Podotkl, že má jako volební manažer ČSSD na starosti kampaň v celém kraji, nikoliv jen v Kolíně. Najatá agentura podle něj tvrdí, že všechny černé plakáty odstranila.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pomáhat Italům, Francouzům? Už jsme solidární dost, připomněla Ilona Švihlíková, kam z Česka mizí peníze a proč

20:55 Pomáhat Italům, Francouzům? Už jsme solidární dost, připomněla Ilona Švihlíková, kam z Česka mizí peníze a proč

ROZHOVOR Ekonomka Ilona Švihlíková se vyjádřila k plánu hospodářské obnovy pro konavirem zasažené ze…