ODS si nechala udělat průzkum: V krajských volbách drtivě prohraje

16.08.2011 7:48

V krajských volbách v roce 2012 ODS drtivě prohraje. To říká podle Hospodářských novin interní průzkum, který si nechala strana vypracovat. Úspěch by mohli modří zaznamenat pouze ve středních Čechách.

ODS si nechala udělat průzkum: V krajských volbách drtivě prohraje

Krajské volby 2012 zřejmě dopadnou daleko hůře než ty z roku 2008, které málem stály místo tehdejšího předsedu ODS Mirka Topolánka. Vedení strany si nechalo zpracovat interní průzkum voličských preferencí a z výsledku zřejmě nadšeni nebudou, předpovídá jim totiž drtivou prohru.

Sama ODS nechce věc komentovat, podle manažera strany Jana Kočího "jde o interní záležitosti ODS, které se nekomentují".

Ve středních Čechách nám pomůže Rathova politika

Jediný úspěch by mohl občanské demokraty čekat ve Středočeském kraji, do jehož vedení by chtěl mimo jiné kandidovat i někdejší tamní hejtman Petr Bendl. "V řadě krajů to ODS nebude mít jednoduché i proto, že vládneme. Ve středních Čechách věřím, že máme šanci, ale také není důvod usínat na vavřínech. Je to dáno tím, že současný hejtman David Rath nám svojí politikou pomáhá," podotkl podle HN Bendl.

ODS by mohla ve středních Čechách uspět také proto, že tam dosud působí v opozici. "V krajích, kde vládneme spolu s ČSSD, a těch je většina, to nebude snadné. Takový Zlín, jižní či severní Čechy, tam se naši lídři budou složitě vymezovat vůči konkurenční ČSSD," řekl europoslanec za ODS Jan Zahradil.

Volba prezidenta bude snahou důstojně prohrát

Výrazných lídrů je navíc nedostatek. "Budeme s tím mít velký problém. Posledně to bylo snadné. To svoje funkce obhajovali hejtmani, ale teď nikdo takový není," reagoval na problém předseda jednoho z regionů, který nechtěl být jmenován.

Podobně bledě to s ODS vypadá i v souvislosti s doplňovacími volbami do Senátu, které rovněž proběhnou za rok. Strana bude obhajovat 14 křesel a podle průzkumu ve většině neuspějí. S tím pak souvisí i prezidentská volba, při níž tudíž modří nebudou mít silný hlas. "Prezidentská volba nebude vůbec o navrhování vlastních kandidátů, ale o tom, jak důstojně prohrát," dodal nejmenovaný straník.

Čtěte:

Víme, komu v ODS nevadí předčasné volby

Benda z ODS připustil předčasné volby

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

Tvrdil jste, že nejste vládní kandidát

Ale za svého poradce chcete člena vádní strany, konkrétně STAN. Navíc toho, kdo si chtěl ponechat mandát i podobu své stáže v zahraničí. Tak si představujete tu vaši slibovanou nezávislost? Můžete mi ji tedy přesně definovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …