ODS, topka, lidovci, STAN. Bude je komandovat Minář? A co Bartoš? Je tu odpověď

12.12.2019 13:57

Komentátor serveru Info.cz Petr Holec se pro Český rozhlas vyjádřil k šéfovi hnutí Milion chvilek pro demokracii Mikuláši Minářovi. Ten podle jeho slov vstupuje do politiky. Na demonstracích by měl lepit opozici.

ODS, topka, lidovci, STAN. Bude je komandovat Minář? A co Bartoš? Je tu odpověď
Foto: Repro YouTube Neurazitelny.cz
Popisek: Mikuláš Minář
reklama

Holec se ve svém komentáři vrací k minulému týdnu, kdy přišel z Bruselu do Prahy audit Evropské komise o střetu zájmů premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnovil jeho trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Anketa

Byli jste letos spokojeni s činností vlády ANO a ČSSD s podporou KSČM?

88%
12%
hlasovalo: 22367 lidí

Milion chvilek proto hned svolal na pražské Václavské náměstí další demonstraci proti Babišovi. Tady znovu žádal jeho demisi a navíc oznámil, že na příští demonstraci znovu vystoupí i zástupci opozice. Celé demonstrační ‚turné‘ Milionu chvilek, které letos dvakrát zaplnilo pražskou Letnou, se tak vrací na svůj jarní začátek: i tehdy na jeho demonstrace začali v rámci vlastního politického boje chodit politici. A to jak ti opoziční, když se na pódiu na Václavském náměstí objevili předsedové či místopředsedové ODS, TOP 09 nebo STAN, tak dokonce i ti z vládní ČSSD. Právě oni dali svou účastí na protestech proti předsedovi vlastní vlády nádech frašky, protestovali totiž i proti sobě,“ poznamenal Holec s tím, že šéfové Milionu chvilek to rychle pochopili a politiky radši uklidili.

„Teď ovšem vtáhli opozici do své ‚hry‘ znovu: nejdřív nepřímo, když ji nedávno na Letné zaúkolovali, aby se proti Babišovi sjednotila a přišla s receptem, jak ho porazí ve volbách. A nyní na Václavském náměstí i přímo, když lidem oznámili, že je opoziční lídři na příští demonstraci osloví svým programem,“ všímá si Holec a konstatuje, že Milion chvilek míří k volbám, do nichž spolek tlačí opoziční strany.

Fotogalerie: - Chvilky na Hlavním nádraží

Pražský pochod Milionu chvilek pro demokracii byl ...
Pražský pochod Milionu chvilek pro demokracii byl ...
Pražský pochod Milionu chvilek pro demokracii byl ...
Pražský pochod Milionu chvilek pro demokracii byl ...
Pražský pochod Milionu chvilek pro demokracii byl ...
Pražský pochod Milionu chvilek pro demokracii byl ...

„Z ‚hlídacího psa‘ Babiše je tak i ‚hlídací pes‘ opozice, který současně přestává být nadstranický: spolek nyní v podstatě dohlíží na ODS, TOP 09, STAN a lidovce, ze kterých chce udělat jednotnou protibabišovskou volební sílu. Piráti stojí mimo, ostatně sami říkají a poslední dobou i dokazují, že jsou v opozici i k opozici. Milion chvilek tak naplno vstupuje do politiky, byť to nechce veřejně přiznat,“ dodal Holec. Ze spolku se podle něj stává firma s několika zaměstnanci.

„Žádají demisi premiéra, zatímco shora současně formují opozici, která ho má porazit ve volbách. Ani politologie nejspíš nezná podobný model demokracie,“ zmínil Holec. „Aby Minář dotáhl svou misi do úspěšného konce, musel by na svých demonstracích z rozbité opozice slepit vítěznou sílu, které dají hlas téměř dva miliony voličů. Až takovéto cifry totiž rozhodují ve volbách, ke kterým teď Milion chvilek společně s opozicí vyrazil,“ uzavřel Holec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…