ODS už nezachrání ani Klaus, míní Macek. Systém už prý nejde ozdravit

31.03.2013 20:58

Miroslav Macek, který dnes hojně komentuje politické dění a ve svých glosách si nebere servítky, má zato, že ODS již nelze ozdravit a lidé, kteří se hlásí k pravicovým hodnotám, by mohli pomoci vystavět novou pravicovou stranu na zelené louce. Příliš velké korupční lákadlo znamenal podle Macka zrod krajů jako nového mocenského centra a příliv peněz do Česka z EU. Řekl to v rozhovoru pro server Týden.cz.

ODS už nezachrání ani Klaus, míní Macek. Systém už prý nejde ozdravit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

"Tím, že vznikly kraje a je víc politických hráčů, kteří ovládají část hlasů na svém území, Nečasovi nezbývá než jít s nimi do holportu. Topolánek měl také kdysi tendenci proti nim bojovat, ale když zjistil, že se ten boj nedá vyhrát, šel s nimi na kompromis. ... Klaus by byl jistě razantnější než Nečas, ale že by to zlomil, to je zcela vyloučeno. Ten systém už nejde vzít zpátky ani ho jakkoliv ozdravit," poznamenává Macek.

Kreativní Češi

Kmotrovství ale v žádném případě ODS neměla zakódováno již ve svých základech. Vybudování podezřelých struktur přece jen nějaký čas trvá a Macek připomíná, že na počátku devadesátých let ještě "zlatokopy" nepřitahovaly krajské a evropské dotace. O peníze se hrálo spíše na ministerstvech a ve velkých městech. A těch peněz nebylo tolik.

Do jisté míry bylo třeba s vývojem korupce třeba počítat, protože ta se objevuje všude na světě. Macek v této souvislosti navíc připomíná, že Češi jsou velmi kreativní, co se týče zákonů a nařízení. Domnívá se, že jsou k tomu náchylnější než např. Němci. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesbotoč. DJ „Potrat“. Pekarová. Soulož při fetu. Prague Pride překoná sebe samu

10:21 Lesbotoč. DJ „Potrat“. Pekarová. Soulož při fetu. Prague Pride překoná sebe samu

Jak ParlamentníListy.cz včera informovaly, v Praze se rozbíhá festival Prague Pride. Akce, zaměřená …