ODSák Štěpánek lituje pravicového voliče: Díru po nás využívá Babiš

14.10.2013 10:23 | Zprávy

Publicista, hudebník, člen ODS a někdejší tiskový tajemník Václava Klause Petr Štěpánek ve svém příspěvku na serveru Neviditelný pes přemítá o tom, jaká alternativa se nabízí pravicovému voliči v předčasných volbách. TOP 09 sama o sobě tvrdí, že není pravicovou stranou, na ODS jsou zase nejpravicovější její billboardy, proto Štěpánek hovoří o rozpacích pravicového voliče.

ODSák Štěpánek lituje pravicového voliče: Díru po nás využívá Babiš
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Petr Štěpánek, politický glosátor a hudebník

Ačkoli před volbami 2010 tvrdil místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek o své straně, že napravo od ní je zeď, o tři roky později její šéf Karel Schwarzenberg říká, že topka není pravicová strana. A koneckonců její vládní angažmá mu podle Štěpánka dává za pravdu.

"Na ODS jsou nejpravicovější její billboardy," pokračuje publicista. Také ona prý během svého vládního angažmá, respektive během asistence u reforem z dílny ministra financí TOP 09, své pravicové postoje stáhla.

Celý článek ZDE

"A jelikož svět není spravedlivý, podvedený volič ji za to trestá víc jak samotného Kalouska. Každopádně ovšem platí, že přesvědčovat o své pravicovosti je lepší skutky než veršováním na téma Volím pravici. Není se proto co divit, že zklamaný volič se namnoze rozhlíží jinde," podotýká Štěpánek.

Možností by pro voliče mohla být strana Svobodných. Pak se prý ovšem zamyslí nad tím, proč více než milion voličů, kteří se odvrátili od ODS, už Svobodné dávno nevolí, když právě oni mají čistý pravicový program. "Nu, nevolí. Asi to není jenom o programu, ale také o schopnosti jej prodat a prosadit, tedy i o metodách, taktice a v neposlední řadě i o lidech," glosuje publicista.

Nebýt předčasných voleb, angažovali by se podle Štěpánka exprezident Václav Klaus a Mirek Topolánek. Takhle ale nebyl dostatek času připravit společný projekt, proto Klaus podpořil "torzo", se kterým pod názvem Hlavu vzhůru kandiduje Jana Bobošíková.

Babiš jen využil příležitosti

Že je v pravé části politického spektra díra, zjistil podle publicisty i Andrej Babiš, který tedy své ANO rétoricky "zakormidloval" k pravému středu. "Je to od zavedených politických stran poněkud pokrytecké teď vykřikovat, že jde o nesystémovou podnikatelskou stranu. I když je to pravda. Dveře dokořán pro vstup na politickou scénu totiž tomuto dalšímu z řady Godotů svými vlastními chybami a skandály otevřely právě ony. Babiš zcela správně prodává to, po čem je na předvolebním politickém trhu největší poptávka," píše Štěpánek.

O ostatních pravicových stranách, jako jsou například KAN, Strana soukromníků nebo Monarchisté z Koruny České, se Petr Štěpánek zmiňuje jen několika málo slovy. "Petra Cibulku a jeho stranu s tím strašně dlouhým názvem, co zabere skoro celý volební lístek, komentovat nebudu, neboť nemám siderické kyvadélko," dodává ironicky.

Pravicovému voliči tak podle Štěpánka nezbývá, než se s rozpaky dívat na "pravicové hnízdo".

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

22:33 Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich R…