ODSák Štěpánek lituje pravicového voliče: Díru po nás využívá Babiš

14.10.2013 10:23

Publicista, hudebník, člen ODS a někdejší tiskový tajemník Václava Klause Petr Štěpánek ve svém příspěvku na serveru Neviditelný pes přemítá o tom, jaká alternativa se nabízí pravicovému voliči v předčasných volbách. TOP 09 sama o sobě tvrdí, že není pravicovou stranou, na ODS jsou zase nejpravicovější její billboardy, proto Štěpánek hovoří o rozpacích pravicového voliče.

ODSák Štěpánek lituje pravicového voliče: Díru po nás využívá Babiš
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Petr Štěpánek, politický glosátor a hudebník

Ačkoli před volbami 2010 tvrdil místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek o své straně, že napravo od ní je zeď, o tři roky později její šéf Karel Schwarzenberg říká, že topka není pravicová strana. A koneckonců její vládní angažmá mu podle Štěpánka dává za pravdu.

"Na ODS jsou nejpravicovější její billboardy," pokračuje publicista. Také ona prý během svého vládního angažmá, respektive během asistence u reforem z dílny ministra financí TOP 09, své pravicové postoje stáhla.

Celý článek ZDE

"A jelikož svět není spravedlivý, podvedený volič ji za to trestá víc jak samotného Kalouska. Každopádně ovšem platí, že přesvědčovat o své pravicovosti je lepší skutky než veršováním na téma Volím pravici. Není se proto co divit, že zklamaný volič se namnoze rozhlíží jinde," podotýká Štěpánek.

Možností by pro voliče mohla být strana Svobodných. Pak se prý ovšem zamyslí nad tím, proč více než milion voličů, kteří se odvrátili od ODS, už Svobodné dávno nevolí, když právě oni mají čistý pravicový program. "Nu, nevolí. Asi to není jenom o programu, ale také o schopnosti jej prodat a prosadit, tedy i o metodách, taktice a v neposlední řadě i o lidech," glosuje publicista.

Nebýt předčasných voleb, angažovali by se podle Štěpánka exprezident Václav Klaus a Mirek Topolánek. Takhle ale nebyl dostatek času připravit společný projekt, proto Klaus podpořil "torzo", se kterým pod názvem Hlavu vzhůru kandiduje Jana Bobošíková.

Babiš jen využil příležitosti

Že je v pravé části politického spektra díra, zjistil podle publicisty i Andrej Babiš, který tedy své ANO rétoricky "zakormidloval" k pravému středu. "Je to od zavedených politických stran poněkud pokrytecké teď vykřikovat, že jde o nesystémovou podnikatelskou stranu. I když je to pravda. Dveře dokořán pro vstup na politickou scénu totiž tomuto dalšímu z řady Godotů svými vlastními chybami a skandály otevřely právě ony. Babiš zcela správně prodává to, po čem je na předvolebním politickém trhu největší poptávka," píše Štěpánek.

O ostatních pravicových stranách, jako jsou například KAN, Strana soukromníků nebo Monarchisté z Koruny České, se Petr Štěpánek zmiňuje jen několika málo slovy. "Petra Cibulku a jeho stranu s tím strašně dlouhým názvem, co zabere skoro celý volební lístek, komentovat nebudu, neboť nemám siderické kyvadélko," dodává ironicky.

Pravicovému voliči tak podle Štěpánka nezbývá, než se s rozpaky dívat na "pravicové hnízdo".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

12:24 Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

Schůzka kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského s prezidentem Milošem Zemanem trvala asi 40 …