Obama: Muslimové musí napravovat překroucený výklad islámu

19.02.2015 20:50

Muslimové musí pomoci s nápravou pokrouceného výkladu islámu, který mají na svědomí radikálové. Dnes to na závěr třídenní mezinárodní konference o opatřeních proti terorismu a radikalizaci prohlásil americký prezident Barack Obama. Zopakoval také, že Západ není ve válce s islámem. Jednání ve Washingtonu se zúčastnili zástupci asi 65 zemí, podle kritiků však bylo setkání špatně zorganizované a chaotické a prý možná nepřinese žádný výsledek.

Obama: Muslimové musí napravovat překroucený výklad islámu
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

"Teroristé zoufale touží po legitimitě a my všichni máme odpovědnost za vyvracení názorů, kterými skupiny jako IS (Islámský stát) představují islám," řekl Obama s tím, že radikálové používají lživé výklady a tvrzení. "Muslimská společenství včetně učenců a duchovních proto musí popírat pokroucený výklad islámu a také lži, že jsme ve válce civilizací, že Amerika a Západ jsou ve válce s islámem nebo že my jsme příčinou potíží Blízkého východu," prohlásil americký prezident.

Obama také vyzval arabské státy, aby podnikly kroky proti sektářskému násilí a podpořily ekonomický rozvoj a možnosti vzdělávání mladých lidí. O nutnosti práce s mládeží psal Obama ve středečním vydání listu Los Angeles Times. Prezident v článku upozornil, že mladí se kvůli špatným vyhlídkám na budoucnost nechávají zlákat radikály, svět jim proto musí nabídnout něco lepšího, co jim poskytne smysl a naděje na lepší život.

Třídenní konference ve Washingtonu začala v úterý a mezi účastníky byly například delegace z Francie, Británie, Belgie či Spojených arabských emirátů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

14:52 Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

Ve svém posledním slově se český novinář amerického původu Erik Best věnuje ČEZu a machinacím v jeho…