Obama: Muslimové musí napravovat překroucený výklad islámu

19.02.2015 20:50 | Zprávy

Muslimové musí pomoci s nápravou pokrouceného výkladu islámu, který mají na svědomí radikálové. Dnes to na závěr třídenní mezinárodní konference o opatřeních proti terorismu a radikalizaci prohlásil americký prezident Barack Obama. Zopakoval také, že Západ není ve válce s islámem. Jednání ve Washingtonu se zúčastnili zástupci asi 65 zemí, podle kritiků však bylo setkání špatně zorganizované a chaotické a prý možná nepřinese žádný výsledek.

Obama: Muslimové musí napravovat překroucený výklad islámu
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

"Teroristé zoufale touží po legitimitě a my všichni máme odpovědnost za vyvracení názorů, kterými skupiny jako IS (Islámský stát) představují islám," řekl Obama s tím, že radikálové používají lživé výklady a tvrzení. "Muslimská společenství včetně učenců a duchovních proto musí popírat pokroucený výklad islámu a také lži, že jsme ve válce civilizací, že Amerika a Západ jsou ve válce s islámem nebo že my jsme příčinou potíží Blízkého východu," prohlásil americký prezident.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Dostupné bydlení

Když je pro vás takovou prioritou, proč jste to víc neřešili už teď? Nebo podle vás jste udělali maximum a to, že není bydlení nebo je pro většinu lidí nedostupné je výsledek? Já už mám dojem, že vy politici o dostupném bydlení jen mluvíte a problém narůstá!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dnes Polsko, zítra Česko? Pekarová má po ruském útoku jasno

21:20 Dnes Polsko, zítra Česko? Pekarová má po ruském útoku jasno

Na společném brífinku vedení obou komor Parlamentu dominovalo téma ruských dronů v Polsku. Předsedky…