Obama a jeho gang. Okolí Donalda Trumpa vyhrabalo zajímavost na Baracka Obamu, týká se Ruska

07.03.2017 8:15

Zatímco drtivá většina amerických mainstreamových médií každý den útočí na Donalda Trumpa a Baracka Obamu líčí v těch nejlepších barvách, v případě serveru Breitbart News je tomu přesně naopak. Obzvlášť v posledních dnech palba serveru Trumpova poradce Steva Bannona na Obamu zesílila.

Obama a jeho gang. Okolí Donalda Trumpa vyhrabalo zajímavost na Baracka Obamu, týká se Ruska
Foto: archív autora
Popisek: Obama
reklama

Breitbart publikuje texty vztahující se k Obamovi, které by v denících The Washington Post či The New York Times v žádném případě nevyšly. Ostatně druhý jmenovaný deník se v průběhu prezidentské kampaně veřejně přihlásil k Obamově spojenkyni Hillary Clintonové. Aktuálně Breitbart zmiňuje žádost aktivistické skupiny Judicial Watch, která podává žalobu na CIA, ministerstvo spravedlnosti a ministerstvo financí.

Judicial Watch se nejprve od výše zmíněných subjektů v rámci svobodného přístupu k informacím dožadovala podrobností k odposlechům Michaela Flynna a jeho údajným kontaktům s ruskou stranou. Jelikož CIA ani obě ministerstva na žádost nereagovaly, hodlá se Judicial Watch svého domoci soudní cestou. „Zkoumali jsme tuto kauzu mnoho měsíců a zatím jsme zjistili jen to, že došlo k nezákonným únikům informací, za kterými stojí Obama a jeho gang,“ cituje server prezidenta organizace Toma Fittona.

Fitton považuje nezákonné úniky utajovaných materiálů týkající se prezidenta Trumpa a generála Flynna za skandální a není rozhodně sám, kdo obviňuje Obamu. Rozhlasový moderátor Mark Levin jako první přišel s tím, že Obamova administrativa v červnu 2016 podala žádost k soudu FISA (Foreign Intelligence Surveillance Court), aby sledoval Donalda Trumpa a několik jeho poradců,“ píše Breitbart.

Také další text Breitbartu se týká spikleneckých teorií, šířených demokraty a liberálními médii, podle kterých je Donald Trump jen loutkou Vladimira Putina a on i jeho poradci udržují kontakty s ruskou stranou. Breitbart připomíná médiím, že Obama před lety přijal doporučení think-tanku Institute for Policy Studies (IPS) týkající se obranného rozpočtu. „Tento institut přitom v dobách studené války udržoval kontakty se Sověty a byl několikrát obviněn z ohrožení bezpečnosti USA.“

Breitbart uvádí, že zpráva think-tanku z roku 2011 měla na Obamovo rozhodování značný vliv, ale veřejnost se přitom nic takového nedozvěděla. Mimo jiné Obamovu administrativu tvůrci zprávy vyzvali, aby ozbrojené složky využil také na boj proti globálnímu oteplování, chudobě a nespravedlnosti a podpořil v tomto úsilí také OSN. Vedle toho think-tank Institute for Policy Studies navrhoval v příštích deseti letech škrty ve výši jednoho bilionu dolarů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

12:13 „Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

V nedělní Partii se setkali vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a předsedkyně T0P 09 Markéta Pekarov…