Obama učinil něco dosud nevídaného: Na federálního soudce navrhl muslima

08.09.2016 21:33

Prezident Spojených států Barack Obama učinil dosud nevídaný krok. Podle informací deníku New York Times nominoval vůbec prvního praktikujícího muslima do pozice federálního soudce. Mohl by se jím stát Abid Riaz Qureshi.

Obama učinil něco dosud nevídaného: Na federálního soudce navrhl muslima
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Abid Riaz Qureshi je washingtonský právník, který se specializuje na případy z oblasti porušování zdravotní péče, podvodů s cennými papíry, ale stranou jeho pozornosti nezůstávají ani zákony na ochranu proti nepravdivým tvrzením. Abid Riaz Qureshi vystudoval práva na Harvardu.

„Jsem přesvědčen, že bude sloužit americkému lidu s neochvějnou snahou dosáhnout spravedlnosti,“ řekl k nominaci Obama. Není však jisté, že Qureshi skutečně bude federálním soudcem. Jeho nominaci totiž ještě musí schválit Senát Spojených států.

Celý text v angličtině najdete zde.

Muslimská komunita nad Obamovým krokem jásá. Jde prý o jasné gesto, v němž se ukazuje, že se pan Qureshi může zařadit do skupiny stovek tisíc amerických muslimů, kteří slouží svému národu a spoluobčanům. Bude to také další důkaz toho, že je americká společnost jednotná ve své rozmanitosti, že se daří integrace do společnosti.

K nominaci muslimského soudce se vyjádřil i republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump. Vyjádřil obavy, že takovýto soudce by byl spravedlivý např. vůči němu samému. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbytek světa se vám bude smát... O Česku se šíří tvrdá slova ze Slovenska

17:35 Zbytek světa se vám bude smát... O Česku se šíří tvrdá slova ze Slovenska

Internetem se začalo šířit starší video ze slovenské televize TA3, na kterém významný slovenský mana…