Občan navrhl Bělobrádkovi zákaz islámu. Ten takto reagoval

12.01.2015 9:53

Z PROFILŮ Krátce po půlnoci na dnešek se šéf lidovců Pavel Bělobrádek rozhodl odpovědět na několik otázek čtenářů, které mu položili na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz. Prakticky všechny dotazy se v reakci na události v Paříži týkaly problematiky islámu a islámských radikálů.

Občan navrhl Bělobrádkovi zákaz islámu. Ten takto reagoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Anketa

"Řekl bych jim: Pokud nedokážete přijmout pravidla hostitelské země (...), vraťte se domů do své původní vlasti." Tak by Miloš Zeman řešil otázku problémových muslimů. Souhlasíte s ním?

99%
1%
hlasovalo: 33670 lidí

První otázka, na kterou dnes v noci Bělobrádek odpověděl, se týkala toho, co hodlá udělat pro ochranu českých občanů před hrozbou islámu. „Musíme být důslední ve vymáhání ústavy, která obsahuje i listinu práv a svobod  i dalších zákonů. Kdo je porušuje a vybízí k tomu, má být stíhán, vyhoštěn nebo nevpuštěn,“ reagoval politik.

Zakažme islám na základě odborného posudku

Bělobrádek se také zabýval návrhem jednoho ze čtenářů, který navrhoval zpracovat na islám a na korán odborný posudek. Předpokládá, že odborník by zjistil, že islám a korán odporují zákonu, a díky tomu by byl islám u nás zakázán. Kdo by toto náboženství chtěl u nás i nadále vyznávat, musel by ČR opustit a vzdát se občanství. A kdokoli, kdo by na území ČR islám praktikoval, by mohl být uvězněn nebo deportován.

Bělobrádek souhlasí s tím, že je nutné dodržovat zákony. Je ale proti zákazu islámu. „I ve Starém zákoně jsou pasáže, které by fanatik mohl vykládat jako pokyn k vraždění, otroctví apod.,“ argumentuje Bělobrádek. Podle něho jde o výklad. „Kdo ho vykládá, šíří tento výklad a nabádá k potlačení svobod a demokracie, musí být stíhán, popřípadě vyhoštěn či nevpuštěn,“ uvedl s tím, že náboženský text není manuál na život. „Stejně jako báseň není popis reality. Bohužel doslovný výklad vede často k tragédiím,“ poznamenal Bělobrádek. Věznit lidi nebo je vyhošťovat jen proto, že praktikují islám, prý ale rozhodně nejde.

Unesené Češky? I kdybych věděl, nic bych neřekl

Šéf lidovců odpověděl i na to, zda neví, co je s dvěma mladými Češkami, které byly předloni na jaře uneseny na pomezí Pákistánu a Afghánistánu. Čtenář se dočkal velmi stručné odpovědi: „I kdybych věděl, nemohl bych odpovědět.“

Čtenář, který se podepsal jako „Toman“ vyjádřil přesvědčení, že Bělobrádek při své návštěvě USA „dostal noty“, jak se má k případnému teroristickému útoku vyjádřit. „Nebo bude nutná Vaše osobní návštěva americké ambasády, kde budete poučen, jak na veřejnosti k tomuto tématu vystupovat?“ zeptal se čtenář. Politik odpověděl, že „kdyby noty dostával v USA, tak to všude netroubí do světa, ale jel by tam tajně“. Přiznal, že na ambasádě USA už dlouho nebyl.

Teď se to prý dělá jinak. „Přímo čipem do mozku a satelitem dostávám přímo pokyny, ale teď už pro americké imperialisty nedělám, dělám pro jiné mocnosti, prozradím jen, že jsou z jiné planety a Američané tají jejich existenci už od 50. let, ač o nich vědí. A vás sledují už roky! :-D,“ dodal v lehké ironické nadsázce Pavel Bělobrádek.

Celé znění otázek a odpovědí najdete zde

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…