Proč tedy stát vynakládá další nemalé prostředky na obnovu památek, které se navracejí církvím? „Vážený tazateli, kostely i jiné náboženské budovy jsou historické a kulturní památky, které patří neodlučně k této zemi a nejsou to pouze stavby, které náleží církvím a náboženským společnostem. Jsou součástí této země odnepaměti. Těžko si představit obrázky Josefa Lady bez kostelů. Ty nelze nahradit tzv. kulturním domem ze 70. let nebo činžákem,“ vysvětluje Herman na svém profilu na ParlemntníchListech.cz.
Celý dotaz i s odpovědí ZDE:
„V tomto smyslu jde u památek, jako jsou staré domy, paláce, zámky a zámečky a kostely, o společný zájem všech občanů, aby se to všechno nezřítilo, protože ne každá zřícenina zvyšuje prestiž země,“ dodává ministr kultury.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
Matěj Gregor a bývalý europoslanec Jan Zahradil rozebírají aktuální hrozby, které podle nich otřásaj…
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 14:09 Podporovalo Rusko Trumpa? Aféra FBI nabírá úplně jiný směr
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková