Občané mají právo navštívit své příbuzné v průběhu Velikonoc, uvedl Okamura

30.03.2021 17:20

Poslanci SPD v pátek hlasovali opět proti nouzovému stavu, protože jsou přesvědčeni, že lockdown není řešení a plošná omezující opatření nefungují. „Přepočteno na 100 000 obyvatel máme v EU nejvíce nakažených, nejvíce mrtvých, největší denní přírůstky, nejdéle zavřené školy, nejdéle zavřené malé obchody, služby a provozovny a také astronomické schodky státních rozpočtů. Zdravotnická zařízení kolabují. To jsou výsledky chaotických vládních opatření,“ uvedl Tomio Okamura, podle kterého si vláda zvykla na omezování svobody občanů a nákupy testů, vakcín a zdravotnického materiálu bez výběrových řízení.

Občané mají právo navštívit své příbuzné v průběhu Velikonoc, uvedl Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama
Taková vláda prý ale nemá důvěru veřejnosti a měla by skončit. Stejně tak SPD nesouhlasí s uzávěrami mezi okresy. „Občané mají právo navštívit své příbuzné v průběhu Velikonoc a jet se podívat na své zahrady a chalupy,“ myslí si Okamura. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 
Předseda SPD se ve svém videu na Youtube také vyjádřil k nepovedenému začátku sčítání lidu, za to prý nese odpovědnost vláda. „Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM je plně odpovědna za nefunkční on-line systém sčítání lidu, který byl zahájen a spuštěn v sobotu 27. března a který po několika hodinách zkolaboval. Je to důsledek špatného řízení. Vláda a Český statistický úřad měly dostatek času na přípravu veřejné správy na tuto akci, a proto je na místě vyvození konkrétní personální odpovědnosti za nefunkční systém, který stál spoustu peněz,“ uvedl Okamura. 
 

Anketa

Viníte Babišovu vládu za počty českých mrtvých na covid-19?

22%
78%
hlasovalo: 14293 lidí
Dalším tématem byl Pirát Mikuláš Peksa, ten na sociální síti vyzval občany, aby při sčítání lidu do kolonky národnost uváděli evropská. „To je zcela zcestný názor prosazovaný novodobými neomarxisty a globalisty. Je vidět, že cílem globalistů a Pirátů je konec evropských národů i našeho státu, čehož nástrojem je i masová imigrace,“ rozzlobil se předseda SPD.  
 
Kritikou nešetřil ani u dalšího tématu. „Babišova vláda nezajistila včas dostatek vakcín pro ty, kteří se chtějí nechat dobrovolně očkovat, a pouze se chlubí, kolik vakcín má na kdy objednáno. Přitom ale lékaři nemají čím očkovat. Po třech měsících očkování nejstarších věkových skupin je u nás naočkováno pouhých 62 procent z nich. Přitom EU uvolnila miliardové částky na výzkum a výrobu vakcín, ale pro 446 miliónů jejich občanů jich bylo zatím dodáno pouhých 88 milionů,“ připomenul Okamura. 
 
„Hnutí SPD je dnes jediným parlamentním politickým subjektem, který hájí národní zájmy, bojuje za národní suverenitu a prosazuje přímou volbu prezidenta a referendum o vystoupení z EU. Dlouhodobě vyzýváme ke sjednocení vlasteneckých sil pod křídly hnutí SPD. Vítáme iniciativy, které povedou ke sjednocení vlastenců před blížícími se podzimními volbami pod křídly hnutí SPD. Přidejte se k nám,“ vyzval na závěr videa své příznivce Tomio Okamura. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…