Občanům budou nasazovat plynové masky?! Černochová ve varu. Rozpálil ji další výplod Hřibova magistrátu

08.04.2021 16:38

Jana Černochová se pustila do magistrátu pod vedením Zdeňka Hřiba kvůli plánovaným úpravám v dopravě. „Místo humanizace Severojižní magistrály, kterou Praha 2 dlouhodobě prosazuje, dojde k dalšímu zvýšení tranzitní dopravy touto městskou částí. Navrhované uzavření částí nábřeží zasáhne Prahu 2 navýšením počtu vozidel i v rezidenčních oblastech a rovněž i v blízkosti škol a úřadů,“ vysvětlila.

Občanům budou nasazovat plynové masky?! Černochová ve varu. Rozpálil ji další výplod Hřibova magistrátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Černochová

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11649 lidí
Poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová si postěžovala na přístup magistrátu. Tentokrát se Černochové nelíbí nápad plánované úpravy dopravního režimu v oblasti Smetanova nábřeží. „Přesun tranzitu až třiceti tisíc vozidel denně z obou břehů Vltavy na objízdné trasy povede k dramatickému zvýšení dopravní zátěže v Praze 2 a bude mít negativní dopad na životní prostředí a kvalitu života lidí v této městské části,“ myslí si Černochová.

Primátor Hřib sice prý ví, jakou ulici chce zavřít, už však údajně nepřemýšlí nad tím, jaké vážné dopady to může pro občany mít. Magistrát prý ani nezajímají připomínky městských částí. „Výsledkem jsou naštvaní občané, kteří si stěžují u nás na radnici, protože nás mají nejblíž, a já se jim vůbec nedivím. Ale to již magistrát nezajímá, protože oni si to stejně udělají po svém. O nás bez nás,“ okomentovala přístup magistrátu pod vedením Piráta Hřiba Černochová.

Celé vyjádření Jany Černochové ZDE:

Zneprůjezdněním Křižovnické ulice na jednom břehu Vltavy a Malostranského náměstí na druhém prý hrozí, že se v důsledku přesunu tranzitu vozidel jinam ulice Resslova a Ječná změní v parkoviště. Značně se tím má zvýšit doprava v ulicích Vyšehradská, Benátská a Lipová. „Křižovatka ulic Ječná, Sokolská a náměstí I. P. Pavlova byla vyhodnocena jako nejhorší křižovatka v Praze vzhledem k množství škodlivých spalin. Místo řešení této životy ohrožující situace plánuje magistrát navést na toto kritické místo ještě více automobilů. To, že dnes lidé chodí v respirátorech, neznamená, že v budoucnu bude magistrát nutit občany nasazovat si tam plynové masky, aby z exhalací nezkolabovali,“ míní místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Anketa

Uspěl Jan Blatný ve funkci ministra?

26%
74%
hlasovalo: 3567 lidí

„Místo humanizace Severojižní magistrály, kterou Praha 2 dlouhodobě prosazuje, dojde k dalšímu zvýšení tranzitní dopravy touto městskou částí. Navrhované uzavření částí nábřeží zasáhne Prahu 2 navýšením počtu vozidel i v rezidenčních oblastech a rovněž i v blízkosti škol a úřadů. Bude mít negativní vliv nejen na dopravní obslužnost a komfort obyvatel, ale především na beztak již dost narušené životní prostředí,“ vysvětlila Černochová.

„Navrhované opatření spočívá v zákazu průjezdu motorových vozidel křižovatkou Letenská (Tomášská) na Malostranské náměstí a částí ulice Křižovnická v úseku Novotného lávka – Platnéřská. Ze zákazu budou vyjmuta vozidla s dlouhodobým parkovacím oprávněním pro ZPS oblast Praha 1 a Praha 2 na pravém břehu, Praha 5 na levém břehu Vltavy, dále vozidla IZS a MHD a vozidla se zvláštním povolením MHMP. Dodržování opatření bude kontrolováno automatickou detekcí vozidel,“ dodala.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…