Obce, které věší tibetské vlajky, mají určitě své problémy vyřešeny, pokáral Zeman

9. 6. 2014 15:33

Prezident Miloš Zeman se při návštěvě Libereckého kraje vyjádřil i k vyvěšování tibetských vlajek. Ve svém bonmotu řekl, že obce, které mají vlajky vyvěšeny, mají určitě také vyřešeny své vlastní problémy.

Obce, které věší tibetské vlajky, mají určitě své problémy vyřešeny, pokáral Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Ti, kteří vyvěšují tibetské vlajky, mají patrně problémy ve své obci vyřešeny tak dokonale, že se mohou zabývat záležitostí vzdálenou několik tisíc kilometrů," prohlásil na třídenní návštěvě Libereckého kraje Miloš Zeman.

Na tato slova reagoval liberecký hejtman Martin Půta, který vyvěšování tibetských vlajek považuje za důležitý symbolický čin. „Dlouhá léta jsem byl starostou Hrádku nad Nisou a tibetskou vlajku jsme vyvěšovali pravidelně. Neříkám, že se nám všechny problémy ve městě podařilo vyřešit, ale až do Hrádku přijedete, ukážu vám, co všechno se naopak povedlo," řekl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Prezident však pokračoval a dodal, že v Tibetu sice mezi roky 1913 až 1951 cosi jako demokracie existovalo, ale byly zde prvky feudalismu a otroctví. „To znamená, že tam někteří lidé byli zakováváni do řetězů a občas jim byly dokonce vylupovány oči. To jsou historická fakta, ne můj výmysl," upozornil Zeman.

Podpořil zde i premiéra Bohuslava Sobotku, který sám řekl, že není potřeba uznávat tibetskou exilovou vládu. „Pravidla by měla platit pro všechny. Nemůžeme jedné zemi říkat, ať se vzdá kusu svého území, a zároveň například protestovat proti anexi Krymu," řekl v Libereckém kraji prezident Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

20:03 Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální de…