Obchodní inspekce kontrolovala armádní výprodeje, u čtyř našla nedostatky

14. 5. 2015 10:42

Pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) od února do dubna zkontrolovali 11 prodejen s novým i použitým armádním zbožím. Ve čtyřech případech zjistila porušení předpisů, uvedla inspekce na svém webu. Jednou uložila ČOI pokutu na místě v celkové výši 2000 korun, ostatní tři prodejce čeká správní řízení, které určí výši pokuty.

Obchodní inspekce kontrolovala armádní výprodeje, u čtyř našla nedostatky
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Kontrolovány byly klasické i internetové obchody, stánky na tržnici a výprodejové akce. Pracovníci ČOI se zaměřili na textil, obuv a zbraně, které nespadají pod zákon o zbraních a střelivu, tedy nože, mačety, hvězdnice, praky či paralyzéry.

Během kontrol zjistili, že v některých obchodech prodejci vystavili neúplný doklad o zakoupení, nové a použité zboží neprodávali odděleně nebo spotřebiteli neposkytli správné informace o uplatnění reklamace.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …