Obecní dům má vyplatit zlaté padáky. Dluh má přitom 25 milionů

16.07.2012 22:48

I když je Obecní dům ve ztrátě 25 milionů korun, měl by vyplatit tři zlaté padáky bývalým manažerům, což by ho vyšlo na další 3 miliony korun. Se dvěma z nich se hodlá soudit, třetímu už astronomické odstupné vyplácí.

Obecní dům má vyplatit zlaté padáky. Dluh má přitom 25 milionů
Foto: kultura.praha-mesto.cz
Popisek: Obecní dům v Praze

"Jedna doložka s dvanáctiměsíčním plněním a všemi odvody vyjde přes milion," řekl serveru Aktálně.cz ředitel Obecního domu Vlastimil Ježek. I když jsou už doložky zrušené, dva z bývalých manažerů tvrdí, že jim doložky a tudíž astronomické odstupné náleží.

Mezi nimi je i Radovan Šteiner, pražský zastupitel, který se na vrchol své kariéry dostal za éry bývalého pražského primátora Pavla Béma. "Panu Šteinerovi jsme konkurenční doložku zrušili ještě předtím, než jsme podepsali dohodu o ukončení pracovního poměru. Nárok na peníze tedy nemá," tvrdí Ježek. Podle Ježka už Šteiner peníze čerpá a ani po předchozí rozmluvě se současným ředitelem nechtěl zlatý padák snížit.

Hledají se věci za miliony

O peníze nepřijde ale Bohumil Černý, který vykonával funkci předsedy představenstva ještě před Šteinerem a odešel před tím, než se doložky zrušily. Dluh Obecního domu se přitom jen minulý rok vyšplhal na 25 milionů korun.

Zmatek panuje i v jeho organizaci, kdy se při poslední inventuře přišlo na to, že chybí majetek za bezmála 10 milionů korun. Někam se "ztratily" monitory, televize, mobilní telefony a dokonce i 6 kopií děl Mikoláše Alše. Současný ředitel Ježek ale stále doufá, že se postrádané věci najdou a vyhlásil tak novou inventuru.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

15:48 Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

REPORTÁŽ Na náměstí Altmarkt v Drážďanech probíhaly od dvou hodin odpoledne oslavy čtvrtých narozeni…