Obětoval nás! TOP 09 kopla STAN kamsi a zloba bublá

25.01.2022 12:58 | Ze sítí

ODS, KDU-ČSL a TOP 09, strany koalice Spolu, schválily včera předvolební spolupráci do komunálních voleb v Praze. Původně však TOP 09 vyjednávala také s hnutím STAN, kterému však vadil zejména líd krajské organizace TOP 09 Jiří Pospíšil. Proto se nyní, když se topka rozhodla jít do jiné spolupráce, ozývají ze STAN naštvané hlasy.

Obětoval nás! TOP 09 kopla STAN kamsi a zloba bublá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hlubuček

„STAN Praha půjde do komunálních voleb samostatně. Jiří Pospíšil se rozhodl obětovat čtyři roky koaliční spolupráce a snahu o skutečnou změnu v Praze. Možná proto, že se pan Pospíšil nikdy pořádně nezapojil do práce pro město, nyní upřednostnil spojení s opoziční ODS,“ poznamenal na sociální síti náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).

„Hnutí STAN od počátku stálo o pokračování spolupráce v rámci Spojených sil, jsme ale samozřejmě připraveni kandidovat i samostatně se zapojením nezávislých osobností na kandidátce Starostů a nezávislých,“ podotkl dále.

1/2 @STANPraha půjde do komunálních voleb samostatně. @Pospisil_Jiri se rozhodl obětovat 4 roky koaliční spolupráce a snahu o skutečnou změnu v Praze. Možná proto, že se pan Pospíšil nikdy pořádně nezapojil do práce pro město, nyní upřednostnil spojení s opoziční ODS.

— Petr Hlubuček (@p_hlubucek) January 25, 2022

„Došlo k dohodě o této podobě ve formě memoranda, které bude diskutováno,“ uvedl jeden ze zdrojů serveru PrahaIn.cz z ODS těsně před včerejším zahájením schůze. Během ní nám poslal SMS. „Ano, je to tak, jde o spolupráci KDU-ČSL, ODS a TOP 09.“

„Mohu potvrdit náš zájem i společně odsouhlasené memorandum, staré jen pár desítek hodin,“ doplnil pro server PrahaIN.cz jeden z lidoveckých zdrojů.

Ještě minulý týden přitom bylo všechno trošku jinak. Stanislav Polčák (místopředseda STAN, europoslanec, poslanecký klub Evropské lidové strany-Křesťanských demokratů) se ale veřejně postavil Jiřímu Pospíšilovi. 

„Nabízíme TOP 09, že půjdeme společně do voleb a vybereme lídra. Nemáme problém ani s tím, pokud to bude člen TOP 09, ale nesmí to být Jiří Pospíšil. Ten ztratil důvěru zastupitelského klubu. Neumím si představit, že bychom na základě čtyřleté zkušenosti s jeho fungováním v Praze do spolupráce s TOP 09 šli ve chvíli, kdy by on byl lídrem. Zkušenosti s ním zajisté svědčí o tom, že se na jeho jméně neshodneme,“ tvrdil tehdy CNN Prima NEWS hlavní koordinátor vyjednávání Stanislav Polčák.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co tedy navrhujete vy?

když odsuzujete názor, že se mají ukrajinští uprchlíci začlenit do společnosti?(,,Za naprosto neuvěřitelná pak považuje slova poslance TOP 09, že z uprchlíků se již zanedlouho stanou čeští občané, protože musíme smazat rozdíl mezi uprchlíky a českými občany.") Nikdo neví, kdy válka skončí a co bude ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Totální obrat vlády. Ostuda. Petr Holec a převratné zprávy

8:18 Totální obrat vlády. Ostuda. Petr Holec a převratné zprávy

Vláda uvažuje o vytvoření speciálního elektrického tarifu pro drobné odběratele. Čili došlo na slova…