Obhájci islámu v Česku napsali knihu. Přizvali i odpůrce, ale ti odmítli. Ve skutečnosti je to prý ale úplně jinak

06.11.2016 20:20

Neúnavný kritik islámu Lukáš Lhoťan býval muslimem, a proto věří, že má pro diskuse v rukou argumenty, s nimiž by mohl v debatě o krutosti islámu porazit i samotné muslimy. Navíc prý není vulgární jako Martin Konvička a argumentuje věcně, takže zastáncům islámu nezbude, než lhát. Tak to alespoň vidí sám Lhoťan.

Obhájci islámu v Česku napsali knihu. Přizvali i odpůrce, ale ti odmítli. Ve skutečnosti je to prý ale úplně jinak
Foto: Archiv Lukáše Lhoťana
Popisek: Lukáš Lhoťan

Vyšla kniha Stíny minaretů – o islámu a mylných stereotypech, které o této víře přežívají v české společnosti. Které stereotypy v knize najdeme? Např. myšlenku, že islám je násilnější než jiná náboženství nebo že má islám světovládné sklony. Do sborníku přispívali orientalisté a další odborníci. Prostor dostali i odpůrci islámu, ale údajně odmítli.

A tady přichází ke slovu Lukáš Lhoťan, který na blogu serveru iDnes.cz konstatuje, že je to obyčejná lež. Obhájci islámu se možná bojí, že by prohráli v argumentačním střetu s někdejším muslimem, takže raději lžou.

„Již několikrát jsem byl svědkem situace, kdy novináři a organizátoři různých diskusí oslovili muslimy a jejich obhájce, aby šli do debaty s mou osobou, ale oni to odmítli. Proč? Protože se asi bojí, že bych je argumentačně porazil, protože nejsem emotivní a vulgární jako třeba pan Konvička a mohu se ptát na věci, které by porazily argumenty obhájců islámu. A tak nám pan Ostřanský a nepřímo i celý Orientální ústav, jehož autoritou je dílo zaštítěno, musejí lhát a přesvědčovat naše spoluobčany lží, aby se náhodou nezjistilo, že i „blbej“ (jak mne častují sluníčkáři) Lhoťan snadno zpochybní tvrzení těchto obhájců islámu a prokáže, že byť se pan Ostřanský a spol. honosí vysokoškolskými tituly, jsou zaujatí a nejsou nestranní v české debatě o islámu...,“ píše Lhoťan.

Aby ukázal, že nelže, přiložil k textu fotokopii článku z Lidových novin, ve kterém se praví, že odpůrci islámu byli přizváni k tomu, aby do sborníku přispěli, a odmítli to. Lhoťan toto tvrzení v podstatě bere jako ocenění své práce. Údajně to ukazuje, že poučený laik dokáže rozvrátit propagandu učených obhájců islámu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

21:27 „Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl staronový předseda ODS Petr Fiala. Prozradil, jak chc…