Obliba politiků padá. Lidé jsou s jejich politikou nespokojeni

20.05.2011 21:50 | Zprávy

Zhruba desetina obyvatel je spokojena se současnou politickou situací a oblíbenost politiků stále klesá. Vyplývá to z průzkumu společnosti STEM. Lidé jsou nespokojeni s řešením nedávné vládní krize a obávají se, že současné politické strany nezaručují demokratickou politiku.

Obliba politiků padá. Lidé jsou s jejich politikou nespokojeni

Se současnou politikou je spokojeno pouze 11 procent lidí a naopak 55 procent hrubě nespokojeno. Velmi hluboká nespokojenost obyvatelstva byla charakteristická pro období před volbami do Poslanecké sněmovny v květnu 2010, především kvůli agresivní předvolební kampani. V návaznosti na nástup Nečasovy vlády byl následně zaznamenán skokový vzestup spokojenosti.

Pozitivní ohlasy na současnou politickou situací souvisí s tím, jak lidé vnímají vyřešení nedávné vládní krize ze strany politiků. Pro 80 procent obyvatel je její řešení zklamáním.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor:

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Uvažujete, že byste nahradil Fialu?

A jaký je váš názor na zachování koalice SPOLU? Jste pro nebo proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zrušit, vyházet lidi.“ Doporučení nové vládě. Má dojít i na BIS

20:20 „Zrušit, vyházet lidi.“ Doporučení nové vládě. Má dojít i na BIS

Fialova vláda zřídila několik týmů a institucí zaměřených na boj proti dezinformacím, což vyvolalo s…