Obracet se na politiky? „Amatéři, nic neví.“ Štefec řekl, co se dá dělat

13.08.2022 12:24 | Ze sítí
autor: AKS

Vojenský analytik Jaroslav Štefec se na facebooku zamýšlí nad fungováním současného politického režimu, který označuje jako systém koloniální nadvlády. Dle jeho slov, Česká republika byla okradena o svou suverenitu, stala se vazalem cizích zájmů. Udržování tohoto stavu napomáhá nastupující politická garnitura budovatelů nových pořádků, tvrdí. A změna bude obtížná, obracet se na vládu je pak zbytečné.

Obracet se na politiky? „Amatéři, nic neví.“ Štefec řekl, co se dá dělat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Štefec

Nad politickou a bezpečnostní situací v Česku se na facebooku zamyslel Jaroslav Štefec, absolvent Vojenské akademie v Brně a někdejší ředitel Národního úřadu pro vyzbrojování, v současné době vojenský analytik. Nynější politickou reprezentaci označil za amatéry, kteří „neví téměř nic o politice státu a už vůbec nic o tom, jak stát řídit“. Česká republika byla, dle jeho slov, zbavena své suverenity a zredukována na „exploatovanou kolonií“, čímž přestala být státem v pravém slova smyslu.

Štefec se domnívá, že skutečná rozhodovací pravomoc nenáleží oficiálně zvoleným politikům, nýbrž zahraničním mocenským elementům, které je ze zákulisí ovládají jako loutky. Mladí adepti do významných politických rolí jsou dle něho rekrutováni v různých tzv. lidskoprávních neziskových organizacích, načež jsou pro svou životní misi vlajkonošů nového polického řádu vychováváni ve speciálních indoktrinačních ústavech, jako je např. Aspen Institut, na jejichž financování se podílí mimo jiné globální oligarcha George Soros prostřednictvím své Open Society Foundation.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…