Obrana nabízí nepotřebné nemovitosti za 350 milionů korun

31.01.2012 15:38

Ministerstvo obrany nabízí k prodeji 43 nemovitostí za celkovou cenu téměř 350 milionů korun. Mezi objekty se nachází například část letiště Slatina v Brně či bývalá vojenská nemocnice v Klatovech. Obrana si prodejem nepotřebného majetku vylepšuje svůj rozpočet.

Obrana nabízí nepotřebné nemovitosti za 350 milionů korun
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tank

"Kromě nemovitostí, které se nepodařilo prodat ve výběrovém řízení z listopadu minulého roku, nabízíme rovněž několik objektů nově připravených k prodeji," uvedl ředitel ministerského odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem Josef Lachman. Ministerstvo nabízí případným zájemcům nevyužívaný hotel Hůrka v Horní Plané u lipenské přehrady za 36 milionů korun. Areál bývalé vojenské nemocnice v Klatovech lze pořídit za 15 milionů korun. Devět milionů zaplatí možný zájemce za areál v Chlumci nad Cidlinou, ve kterém se nachází administrativní budova, podzemní sklad a další příslušenství.

Koupit lze například i budovu garáží v Praze-Čimicích za 34 milionů korun, ubytovnu v Klatovech za asi 17 milionů či školicí a výcvikové zařízení Říčky v Orlických horách za 1,6 milionu korun.

Prodej nepotřebného majetku je i letos jednou z priorit vedení resortu. "Pro letošní rok plánujeme výnos z prodeje nemovitého majetku ve výši 426 milionů korun," uvedl Lachman. V letech 2007 až 2011 dosáhl výnos z prodeje nepotřebných nemovitostí ministerstva obrany částky 2,1 miliardy korun, z toho v loňském roce 364 milionů korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par, čtk

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdražuje se, dejte nám peníze. Víc než 15 tisíc v korunách. Německo stojí

17:39 Zdražuje se, dejte nám peníze. Víc než 15 tisíc v korunách. Německo stojí

Kvůli celonárodní stávce se v Německu na čtyřiadvacet hodin zastavila většina autobusů, vlaků i leta…