Obrátím se na soud, vzkázal historik vyřazený z výběrového řízení na šéfa ÚSTR

16.04.2014 17:05

Pokračují tahanice okolo Ústavu pro studium totalitních režimů. Jeho první ředitel Pavel Žáček si ve vyjádření pro server Echo24.cz postěžoval, že došlo k vyšachování jednoho z kandidátů na post ředitele Adriana Portmanna. Ten je dokonce připraven obrátit se na soud.

Obrátím se na soud, vzkázal historik vyřazený z výběrového řízení na šéfa ÚSTR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cedule ÚSTR
reklama

Bouře kolem Ústavu pro studium totalitních režimů stále neutichají. Do dalšího kola sporů zasáhl kandidát Adrian Portmann, jenž byl Radou ÚSTR vyřazen z nejužšího výběru. Považuje volbu za nelegitimní a výběrové řízení za frašku a hodlá postupovat soudní cestou.

Rada ÚSTR prý nestojí o silnou osobnost

„Celé výběrové řízení považuji za frašku a nelze ho akceptovat. Připravuji soudní postup. Bojuji za ÚSTR, za jeho zaměstnance a za demokratické hodnoty, které jsou zanedbávány,“ vzkázal Portmann, který zároveň volá po obměnění Rady ÚSTR, neboť tu současnou považuje za nekompetentní.

Svůj kritický hlas přidal i první ředitel ústavu Pavel Žáček. I on má za to, že Portmann byl účelově „vyšachován“. Ústav přitom potřebuje v čele silnou osobnost, která by zvládla překonat současné nelehké období. „Ale takovou osobnost Rada ÚSTR nehledá,“ míní Žáček.

Kritice je podrobováno především ustavení tzv. výběrové komise, kterou Rada ÚSTR vytvořila, ačkoli k tomu není ze zákona zmocněna. Místopředseda Rady ÚSTR Lukáš Jelínek prozradil, že komise vznikla jako poradní orgán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku

8:08 Nátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku

V dřívějších rozhovorech a vyjádřeních radní ČT Luboš Xaver Veselý říkal, že na odvolání generálního…