Obrovský pokrok, pochvaluje si Johnson čerstvé vyjednávání s EU o brexitu

15.09.2019 7:58

Britský premiér Boris Johnson se domnívá, že Velká Británie udělala v jednáních s Evropskou unií obrovský pokrok. Píše to server Českénoviny.cz na základě rozhovoru v nedělníku Mail on Sunday.

Obrovský pokrok, pochvaluje si Johnson čerstvé vyjednávání s EU o brexitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Johnson uvádí, že pokrok je hlavně v jednání o takzvané irské pojistce. Ta je hlavní překážkou v uzavření brexitové dohody. „Vedeme právě velmi, velmi dobré rozhovory o tom, jak vyřešit problém s hranicí Severního Irska. Udělali jsme obrovský pokrok,“ uvedl Johnson.

Irská pojistka je opatření, jehož cílem je zabránit přísným pobrexitovým kontrolám na hranici mezi Irskou republikou a Severním Irskem, jež je součástí Spojeného království. Vznikla za vlády premiérky Theresy Mayové a Boris Johnson ji chce zrušit, což však EU i Irsko odmítají.

Johnson se pak podle serveru ČeskéNoviny.cz odkazuje na komiksového hrdinu Hulka. A upozorňuje, že čím více se Hulk naštve, tím silnějším se stává. „Odejdeme (z Evropské unie) 31. října,“ trvá pak na svém Johnson.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…