Obrovský průšvih ČT. Zeman v projevu kritizoval Bakalu, televize to vymazala

28.11.2014 12:33

Velký problém možná čeká Českou televizi, pokud se potvrdí informace, že vystřihla z projevu prezidenta Miloše Zemana hanlivou zmínku o miliardáři Zdeňku Bakalovi.

Obrovský průšvih ČT. Zeman v projevu kritizoval Bakalu, televize to vymazala
Foto: Petr Kupka
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Kopřivnici
reklama

Anketa

Proč podle Vás ČT vymazala z projevu prezidenta Zemana negativní zmínku o Bakalovi?

hlasovalo: 26140 lidí

„Zatímco v původní videonahrávce hlava státu o Bakalovi hovoří, ve zpravodajských Událostech jsou Zemanova slova upravena,“ informovala jako první Facebooková stránka "Zpravodajství bez cenzury" (necelých 40 tisíc uživatelů), která přidala i původní citaci ze Zemanova projevu: „Jdeme (Česká republika) po stoupající cestě, na které jsou některé zbytečné kameny. Tu Viktor Kožený, tu Zdeněk Bakala, tu mnozí další," uvedl Miloš Zeman na konferenci „25 let svobodného podnikání", kterou v pražském Obecním domě 13. listopadu pořádala Hospodářská komora ČR.

ČT o akci informovala týž den večer ve své hlavní zpravodajské relaci, ovšem poněkud jinak: „Jdeme po stoupající cestě, na které jsou některé zbytečné kameny. Tu Viktor Kožený, (následuje archivní záběr Viktora Koženého), tu mnozí další."

Generální ředitel ČT Petr Dvořák přiznal, že s největší pravděpodobností jde o editorské pochybení, kterým se bude zabývat.

Předseda sněmovního volebního výboru, který má média na starosti, Martin Komárek (ANO), si myslí, že jde buď o omyl, nebo o záměr. „Žádná jiná možnost není. Pokud to byl záměr, je to vážný problém,“ uvedl poslanec s tím, že volební výbor vše ihned prodiskutuje s Radou ČT. Zmíněný díl pořadu Události není momentálně na webu ČT24 k dispozici.

Ostré prohlášení napsal na facebooku i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček: "Česká televize by měla jednoznačně vysvětlit divákům zásah do projevu prezidenta republiky. Bohužel, zdá se, že se 25 let od listopadiu 1989 nad Kavčími horami vznáší duch ústředního ředitele Československé televize Zelenky.

Kompletní záznam z ekonomické konference 25 let svobodného podnikání

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…