Obvinění je závažné, uvedl Zeman. Vláda by prý měla skončit

15.06.2013 11:46

Podle prezidenta Miloše Zemana by kvůli současnému skandálu kolem nejbližší spolupracovnice premiéra Petra Nečase neměla vláda pokračovat ve funkci. Novinářům to nepřímo řekl v Lidicích, kde se zúčastnil pietního aktu u příležitosti 71. výročí jejich vyhlazení.

Obvinění je závažné, uvedl Zeman. Vláda by prý měla skončit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Zeman uctil památku padlých v bojích o rozhlas. Přítomno bylo i několik členů vlády a parlamentu
reklama

"Já pokládám vznesená obvinění za velmi závažná a po vyslechnutí jak pana policejního prezidenta, tak pana nejvyššího státního zástupce, docházím k závěru, že jsou podložená dostatečnými důkazy. To je sice nepřímá, ale poměrně jasná odpověď," uvedl Zeman na otázku, zda je adekvátní, aby Nečasova vláda pokračovala.

Nečasova vláda je některými vyzývána k odstoupení již od čtvrtka, kdy vešlo ve známost, že nejbližší spolupracovnice premiéra Petra Nečase byla zadržena policií. Důvodem mělo být zneužití pravomocí úřední osoby, které mělo spočívat v objednaném sledování manželky premiéra Radky Nečasové a rovněž uplácení, které mělo spočívat ve vyhandlování rezignace tří poslanců ODS za jejich "umístění" do dozorčích rad několika státních podniků.

Premiér Nečas rezignaci již několikrát odmítl. Podle něj se jedná o pokus zlikvidovat vládu, který nemá reálný základ. Určitou míru distance od jeho vystoupení již však naznačili i jeho koaliční partneři.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…