Obyvatele pražských Modřan terorizuje mladý Ukrajinec. Policisté nevědí, co s ním

11.05.2022 15:25 | Reportáž

TIP ČTENÁŘE Na ParlamentníListy.cz se od pondělí obrátily hned tři rodiny z pražských Modřan, jejichž identitu známe. Shodně uvedly, že jim pod okny denně stojí luxusní vůz značky Audi s ukrajinskou SPZ. V něm sedí mladý muž. To by jistě nebyl problém, pokud by prý neměl na maximum rádio a svůj vůz takzvaně netúroval.

Obyvatele pražských Modřan terorizuje mladý Ukrajinec. Policisté nevědí, co s ním
Foto: zdroj redakce
Popisek: Zmíněné vozidlo AUDI s ukrajinskou SPZ

„Nedá se to vydržet. Jak se udělalo teplo, musíte větrat. Ten kluk přijede, pustí hudbu na plné obrátky, řve to tady na celé sídliště a k tomu ještě neustále šlape na plyn, je to k nevydržení," uvedla pro PL jedna z místních, paní Hana K. Jak také vysvětlila, v úterý kvůli nepříjemné situaci oslovila kolemjdoucí hlídku městské policie.

Ta prý jen mávla rukou.

„Je to opravdu příšerné, příšerné. Tomu mladíkovi jsem se snažila domluvit, ale marně, něco na mě ukázal, nějaké posunky, potom objel blok a auto nechal stát u krajnice, asi padesát centimetrů od ní, tedy větší auto nemohlo projet, čehož jsem byla sama svědkem," uvedla.

Policie prý nepomohla

Ve středu byla situace ještě horší.

Anketa

Souhlasíte s trvalým umístěním vojsk jiných členských států NATO na území ČR?

4%
94%
hlasovalo: 30646 lidí
Prostřednictvím paní Hany jsme se spojili s mužem, který bydlí jen o jeden vchod vedle.

„Je to mladej smrad, kterej tady jezdí, túruje, že není slyšet slovo, zařval jsem na něj, on si mě začal fotit. Je to mladej kluk, snad čtrnáct, patnáct, prostě mladej. Dneska už jsem to nemohl vydržet, tak jsem normálně zavolal policii, volal jsem 158,“ uvedl pro PL.

Na místo se podle našich zjištění opravdu dostavila hlídka státní policie.

Oznamovatel jim řekl, co se stalo. Že tam dle jeho svědectví řídí chlapec, který nemá za volantem co dělat, pouští hlasitou hudbu a ruší všechny obyvatele. Policisté prý jen pokrčili rameny a odpověděli, že pokud ho nechytí při činu, nemohou s tím nic dělat.

„Pak odjeli. Ten kluk navíc stojí dost od kraje silnice, takže široké auto kvůli němu neprojede. Hasiči i popeláři jsou bez šance," popsal s tím, že „už vážně neví, na koho se obrátit“.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajinci

Informace pro ukrajinské občany na území ČR v návaznosti na ruskou agresi na Ukrajině na leznete na oficiálních stránkách MV ČR. MV ČR také pro tento účel zřídilo samostatný portál. Základní informace o ukrajinské diaspoře v České republice naleznete na těchto stránkách.

autor: Tomáš A. Nový

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pekarová, ten ksicht...“ A Babiš zahlásil ke kandidatuře na Hrad. Dost jasně

20:16 „Pekarová, ten ksicht...“ A Babiš zahlásil ke kandidatuře na Hrad. Dost jasně

REPORTÁŽ „Nikdo jiný není!“ Ke kandidatuře na prezidenta přesvědčovali lidé před domem kultury v Bře…