Oceněn v ČT: Mladý chlapec sleduje „objektivní média“ a hlásí zprávy

04.05.2021 8:22

Na sociálních sítích je možné ledacos. Například si vytvořit zpravodajský kanál, ačkoliv ještě ani nemáte občanský průkaz. Právě to při první vlně koronaviru učinil školák Marek Biedermann, který hlásí zprávy na Instagramu. „Bez bulváru!“ slibuje. Jeho aktivita mu vynesla zmínku v Newsroomu ČT24, kde odhalil, odkud čerpá informace.

Oceněn v ČT: Mladý chlapec sleduje „objektivní média“ a hlásí zprávy
Foto: Repro ČT24
Popisek: Malý hlasatel Marek Biedermann v Newsroomu ČT24
reklama

Zájem o zpravodajství se čas od času vyskytne i u těch, kteří ještě nemají občanský průkaz. To je i případ Marka Biedermanna. Na sociální síti Instagram hlásí zprávy ve stroze objektivním stylu, který připomíná zpravodajství ČT.

„Dnes mám pro vás výčet aktuálních informací, vítejte. Shodek státního rozpočtu stoupl koncem dubna ze 125,2 miliardy korun na rekordních 192 miliard korun. Po delší době se vrátili žáci druhého stupně v Praze a šesti krajích zpět do lavic. V Praze začíná fungovat velkokapacitní očkovací centrum, první den naočkuje zhruba tisícovku lidí,“ informoval kupříkladu Biedermann včera.

„Podle ministra zdravotnictví Arenbergera se v Česku objevily kombinované mutace koronaviru. V Českém domě v Moskvě od června končí jak restaurační, tak hotelový provoz, uvedla to Česká televize. Od pondělí se v sedmi krajích včetně Prahy budou otevírat muzea a galerie,“ hlásil Biedermann minulý pátek.

Mladý hlasatel uvádí, že se jedná o „Objektivní zpravodajství, bez bulváru!“ Pokrývá například česko-ruskou diplomatickou roztržku, českou politiku obecně, i zprávy týkající se covidu-19. Zatím ovšem podle videí neivestoval do čtečky, díky které mohou moderátoři udržovat neustálý oční kontakt s kamerou.

Jeho kanál mu přinesl i zmínku v Newsroomu ČT24, kde o něm moderátorka Tereza Řezníčková prozradila, že pochází z Královéhradeckého kraje. „Sledujících už má skoro deset tisíc,“ řekla také. Dodejme, že oněch skoro 10 tisíc je ve skutečnosti 8348. Ohlasy u videí jsou vskutku pozitivní.

„Začal jsem s tím hlavně díky první vlně koronaviru, protože jsme nikdo nevěděl, co se vlastně děje,“ uvedl Marek Biedermann. „Informace se snažím získat webů, jako je ČTK nebo iRozhlas. Takové weby, u kterých vím, že jsou objektivní a že nebudou stranit žádné politické straně,“ řekl v krátkém hovoru pro ČT.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…