Očkování ve školách i kulturácích. Sedmdesát tisíc lidí denně, slíbil Hamáček

12.01.2021 21:49

Očkování se v Česku spustilo již před koncem loňského roku, prozatím k nám dorazily vakcíny od amerického výrobce Pfizer, dnes by mělo přijít dalších osm tisíc dávek od společnosti Moderna. Očkovací plán je již známý, ale u mnoha odborníků a politiků vyvolal kritiku. Prý je nereálný.

Očkování ve školách i kulturácích. Sedmdesát tisíc lidí denně, slíbil Hamáček
Foto: repro Facebook
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček na natáčení předvolebních klipů

Od 15. ledna se na očkování mohou začít hlásit lidí nad 80 let, těch by mělo být přibližně 400 tisíc. Cílem ministra zdravotnictví Jana Blatného je proočkovat 5,5 milionu všech lidí, to by mělo být provedeno do konce letošního léta. 
 

Anketa

Líbila se vám demonstrace za účasti Dana Landy a exprezidenta Klause?

19%
75%
hlasovalo: 16881 lidí
Ministr vnitra Jan Hamáček na sociální síti informoval, že pokud chceme všechny naočkovat do léta a začít normálně žít, musíme začít jednat. A prý má plán, jak toho docílit. 
 
„Ve velkých městech budou samozřejmě očkovací centra. Ale v menších městech a na vesnicích taková centra být nemůžou. Proto navrhuji využít školy, radnice a kulturní střediska. Jednoduše ta místa, kam se běžně chodí volit. Jsme schopni zvládnout organizaci voleb, tak můžeme z pozice ministerstva vnitra a Hasičského záchranného sboru přispět k velmi rychlému proočkování obyvatel. Tím můžeme celou populaci naočkovat během 2 až 3 měsíců,“ zveřejnil na facebooku předseda socdem. 
 
Tímto tempem by prý bylo možné zvládnout naočkovat až 70 tisíc lidí denně. 

„Není vůbec možné, aby nemocnice dělaly všechno. Nemohou současně léčit, starat se o covidové pacienty, testovat a očkovat," řekl v rozhovoru pro PL lékař Miroslav Havrda, který svým nedělním vystoupením podpořil demonstranty na Staroměstském náměstí.

 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

20:56 „Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

Bez vakcín se nemoci covid-19 a přeplněných nemocnic neubráníme, to na denní bázi slyšíme z úst nejv…