Od Pavla Šafra: Babišovy výklady netřeba poslouchat. Stejně pořád lže

3. 9. 2017 17:29

Redaktor Jakub Černý se na serveru Forum24.cz věnoval šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Podle jeho slov jej usvědčila Česká televize z toho, že vše, co tvrdil o Čapím hnízdě, bylo naopak.

Od Pavla Šafra: Babišovy výklady netřeba poslouchat. Stejně pořád lže
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Babiš před minulými sněmovními volbami hřímal nad tím, že nechce tolerovat anonymní akcie a že opravdu neví, komu prodal tyto akcie farmy Čapí hnízdo. Jak se nyní ukazuje, celá kauza je podle Černého porušením Babišových klíčových slibů. „Má ho tedy smysl (před volbami) poslouchat?“ ptá se komentátor.

Dnes je totiž již jasné, že Babiš ohledně Čapího hnízda zřejmě nemluvil pravdu. Říkal mimo jiné, že neví, komu pronajímá pozemky, na nichž se farma staví, ani to, komu ručí za stamilionový úvěr na stavbu. 

Původní text ZDE.

„V neposlední řadě Babiš tvrdil, že poslanci nejsou nadlidi, a neměla by se tak na ně až na projevy ve sněmovně vztahovat poslanecká imunita. Babiš byl zkrátka nachytán, jak dělal, když si myslel, že na něj není vidět, přesný opak toho, o čem povídal nebo snil,“ dodal Černý s tím, že zatímco ostatním poslancům by Babiš imunitu zrušil, sám se vyšetřování bojí.

„Uvidíme, jak se zachová v případě Čapího hnízda, kdy má být kvůli vysoce pravděpodobnému podvodu (dotačnímu, případně také daňovému) trestně stíhán. Zatím se vykrucuje. Ale možná mu jeho reklamní poradci doporučí, aby sám hlasoval pro své vydání spravedlnosti, když už pro něj hlasování sněmovny stejně vypadá beznadějně,“ uzavřel Černý se slovy, že na prakticky každodenní lži jsme si snad už u Babiše zvykli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…