Od dubna budou v Praze kromě svátků zakázané velké ohňostroje

23.02.2017 12:32 | Zprávy
autor: vam, čtk

Od dubna budou v Praze zakázány velké ohňostroje s výjimkou většiny státních svátků a 15. května. Nová vyhláška, kterou dnes schválili zastupitelé, zachovává i zákaz drobné pyrotechniky, kterou si lidé mohou běžně koupit, mimo vybraná místa a silvestrovskou noc. Ohňostroje, které odpalují specializované firmy, zatím město neregulovalo.

Od dubna budou v Praze kromě svátků zakázané velké ohňostroje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ohňostroj

Vyhláška se začala připravovat v roce 2013 poté, co novoroční ohňostroj odpalovaný z pontonu na Vltavě vyděsil labutě, které se pak zranily o trolejové vedení. Město dosud nemělo možnost ohňostroje odpalované z hladiny Vltavy regulovat.

Ohňostroje by nově mělo být zakázáno odpalovat v celé památkové rezervaci, z Vltavy či jejích ostrovů a z pozemků do 50 metrů od břehu, dále pak v okruhu 250 metrů od lůžkových zdravotnických zařízení, domovů pro seniory a postižené.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Veřejný zájem

K tomu, co píšete zde - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svarovska-Zeleni-Nahoda-nebo-zakon-na-miru-791498, kdo rozhoduje, jaká stavba je ve veřejném zájmu? Na základě čeho? Jinak brát lidem právo se odvolat obecně se mi vůbec nelíbí a děkuji za upozornění.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravec brutálně proti ČT. Teď se ukázalo, o co šlo. Bude soud?

13:13 Moravec brutálně proti ČT. Teď se ukázalo, o co šlo. Bude soud?

TÝDEN V MÉDIÍCH Sudetoněmecký sjezd v Brně podle Petra Žantovského ukazuje, jak část médií zlehčuje …