Od protihitlerovské koalice k Česko-německé deklaraci. Listovali jsme unikátní knihou

17.09.2018 16:55 | Zprávy

Hutná studie, kterou měly ParlamentníListy.cz možnost listovat, analyzuje proces mírového uspořádání s Německem po druhé světové válce a československou, respektive českou účast na něm v časovém horizontu více než šedesáti let. Titul, který čítá bezmála pět stovek stran, v těchto dnech vydává nakladatelství Dokořán.

Od protihitlerovské koalice k Česko-německé deklaraci. Listovali jsme unikátní knihou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rodný dům Adolfa Hitlera v rakouském Braunau am Inn

Kniha profesora Jaroslava Kučery (*1955) zkoumá, jaký vliv měl "faktor času" na konstelaci aktérů mírového uspořádání, na jeho formální proceduru, na strukturu jeho materiálních problémů a v neposlední řadě na postavení Československa a České republiky v jeho kontextu, tedy především na možnosti české zahraniční politiky prosazovat v jeho rámci své specifické zájmy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tomáš A. Nový

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Musíme dál zadržovat Rusko.“ Černochová odstrašuje Putina

13:42 „Musíme dál zadržovat Rusko.“ Černochová odstrašuje Putina

S blížícími se volbami ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v podcastu Šafr s Paličkou zhodnotila…