Odborář Dufek: Stávka bude! V říjnu nebo v listopadu

26.09.2012 22:15

Odborové organizace kvůli nedostatečné podpoře odvolaly generální stávku, která byla původně plánovaná na 27. září. Předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek ale ve středu agentuře Mediafax potvrdil, že generální stávka se konat bude. A to 28. října nebo během listopadu.

Odborář Dufek: Stávka bude! V říjnu nebo v listopadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odborář Bohumír Dufek

ASO ve středu Dufka pověřila, aby s představiteli dalších odborových svazů vyjednával o způsobu organizace stávky.

"Pravděpodobně zítra oslovím všechny odborové svazy, protože si myslím, že to musí jít napříč členskou základnou. Českomoravská konfederace se nedokázala za 14 dní vyjádřit, jestli podpoří nebo nepodpoří stávku, ale vyjadřovali se k tomu jednotliví předsedové, takže je vidět, že centrála nemá plně pod kontrolou odborové svazy," řekl Dufek.

ČMKOS sklidila kritiku

Dufek zpochybnil samotnou působnost Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), když prý nedokáže ovlivnit jednotlivé odborové svazy.

Předseda ASO nyní uvažuje o dvou datech. Jedním z nich je 28. října. Druhou možností je, že se generální stávka uskuteční během měsíce listopadu. Dufek by byl rád, kdyby se akci podařilo zorganizovat dvakrát po sobě.

"V současnosti by bylo nejlepší, kdyby byly obě dvě, aby vláda viděla, že jsme schopni dát dohromady občany, a že jsou občané schopni se vyjádřit proti působnosti této vlády. Naši politici si myslí, že budou vládnout a občané nemají právo do čeho mluvit, což potvrzuje i fakt, že 23 let nemáme zákon o referendu," dodal Dufek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…