Odborář Středula si o zaměstnavatelích a jejich ochotě přidávat lidem myslí své...

26.04.2017 18:57 | Zprávy
autor: vef

Hostem pořadu Kauza dne Rádia Impuls byl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. A řešilo se především navyšování platů.

Odborář Středula si o zaměstnavatelích a jejich ochotě přidávat lidem myslí své...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

„Je to spíše otázka politiků,“ odvětil úvodem Středula na otázku růstu platů. „Zvyšování platů je přitom klíčové. O tom tempu si myslíme své, ale platy se zvyšují,“ podotkl. „Náš požadavek v oblasti tarifů je však již osm let starý. Požadujeme neustále, aby došlo ke zvyšování platů, neboť vidíme, že je úplně jiný vývoj v oblasti soukromé a jiný v oblasti státní správy. Tabulkové platy jsou nízké,“ posteskl si také Středula.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Co myslíte tou spravedlností?

,, Pláčete nad Ukrajinou? Nad Irákem? Nad Libyí? Nad Sýrií? Nad Venezuelou? Neplačte, spravedlnost si cestu najde.“ To jste napsal. Co myslíte tou spravedlností? A myslíte, že na válce ve válce je něco spravedlivé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se po sérii „vylomenin“ právě dočkal odměny

12:54 Macinka se po sérii „vylomenin“ právě dočkal odměny

Čtení výtisku Rudého práva při projevu prezidenta, ironická poznámka na stejné téma, dobírání si nov…