Odboráři chtěli v kioscích nabízet práci. Byrokracie jim plány zbrzdila

27.07.2012 7:35 | Zprávy

Pracovní kiosky odborů měly začít fungovat ještě před začátkem sezónních letních prací. Jenomže, je konec července a dosud v žádném nákupním centru nestojí. „Chybí k nim prováděcí vyhlášky,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz důvod zdržení ten, kdo stál na počátku nápadu, šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek.

Odboráři chtěli v kioscích nabízet práci. Byrokracie jim plány zbrzdila
Foto: rep
Popisek: Šéf Asociace samostatných odborů ČR Bohumír Dufek

Předseda Asociace samostatných odborů o myšlence kiosků, které by nabízely v nákupních centrech práci, poprvé hovořil už vloni. Tehdy se zdálo, že vše je na dosah ruky a že letos v létě projdou zkušebním programem, aby od září začaly naplno fungovat. Jenže ouha.

„Čekáme na úředníky, až k tomu schválí prováděcí vyhlášky. Bez toho kiosky provozovat nejde. Bohužel, kvůli těmto průtahům máme v tomto již tři měsíce skluz,“ přiznal pro ParlamentníListy.cz Bohumír Dufek. To, kdy by se zmiňované kiosky mohly stát realitou, si tak v tuto chvíli raději ani netroufá odhadovat.

Přitom ještě vloni v prosinci plánoval, že v každém českém krajském městě, vyjma Prahy, budou v obchodních centrech otevřeny kiosky nabízející práci. Ty by měly fungovat jako terminály, budou vzájemně propojené.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…