Odboráři z nemocnic budou jednat o platové a personální situaci

08.02.2016 6:42 | Zprávy

O platové i personální situaci v nemocnicích budou dnes v Praze jednat zástupci odborářů z nemocnic z celé země. Od ledna měly nemocnice zvýšit platy o pět procent, dostaly na to peníze od zdravotních pojišťoven. Podle zjištění odborů stouply platy jen ve státních nemocnicích, které musejí dodržet státem dané platové tabulky. V menších zařízeních se část zaměstnanců vyššího ocenění nedočkala.

Odboráři z nemocnic budou jednat o platové a personální situaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto

Lékaři a sestry v menších nemocnicích dostávají zhruba o 5000 korun nižší mzdy, než jsou platy ve fakultních nemocnicích. Z menších nemocnic odcházejí lékaři i sestry, některá oddělení se musejí zavírat. Na odměnách je podle odborářů letos stejně jako při loňském navýšení diskriminována téměř třetina zaměstnanců nemocnic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Referendum

Dobrý den pane Havlíčku!! Proč si myslíte, že se nemohou obyčejní lidé sami rozhodnout v referendu o směřování ČR ? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stavitel Fiala? Právník Kolman se podíval, jak je to s novými dálnicemi

18:58 Stavitel Fiala? Právník Kolman se podíval, jak je to s novými dálnicemi

222 kilometrů nových dálnic. Takové pěkné číslo uvádějí premiér Fiala a politici ODS. Právník a vyso…