Odborník bez servítků: Armáda ubrání maximálně kraj. A jen týden

25.04.2014 23:05 | Zprávy

Páteční Události, komentáře se věnovaly opět aktuálnímu dění na Ukrajině. Situaci ve východní části země popsal zpravodaj České televize Miroslav Karas. V další části se k obranyschopnosti české, ale i dalších evropských armád vyjádřil vojenský analytik Martin Koller.

Odborník bez servítků: Armáda ubrání maximálně kraj. A jen týden
Foto: Alexandr Sarnavský
Popisek: Město Malinovka na Ukrajině

Zadržení pozorovatelé mají sloužit jako rukojmí?

Zpravodaj na Ukrajině si posteskl, že přestože byl celý den ve Slavjansku, mnoho informací nemá. Upřesnil, že lidé z mise OBSE nebyli zadrženi přímo v uvedeném městě, ale někde mezi ním a Kramatorskem. Obě města jsou vzdálena asi deset kilometrů. Zadržení mise mohlo být prý motivováno obavou z útoku ukrajinské armády a mezinárodní pozorovatelé měli být použiti jako rukojmí.

Karas rovněž přiblížil, kdo vlastně tvoří východoukrajinské protivládní ozbrojence. Jsou to prý mladí muži, kteří nejsou oblečeni ve vojenských, ale jen v maskovacích uniformách. Podle poznatků redaktora jsou mezi nimi i ti, kteří prošli výcvikem. Domnívá se, že někteří z nich byli policisty, vojáky či příslušníky speciálních jednotek. Prý mají dobré velení a ovládají taktiku. Nedávno uzavřené ženevské dohody je nezajímají, chtějí dosáhnout svých požadavků, například rezignace současné ukrajinské vlády.

Navzdory dramatickým zprávám o incidentech panuje ve všech východoukrajinských městech normální život, i jen pár stovek metrů od okupovaných budov radnic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pan prezident nemá rád změny režimu.“ Svatopluk chystá věc na Petra Pavla

21:30 „Pan prezident nemá rád změny režimu.“ Svatopluk chystá věc na Petra Pavla

„Pan prezident nemá rád změny režimu,“ tvrdí politolog Petr Drulák. I proto spolek Svatopluk z.s. sv…