Odbory DPP vyhlásily stávkovou pohotovost. Chtějí zpátky Ďuriše.

19.05.2016 13:20

Odboráři pražského dopravního podniku (DPP) vyhlásili stávkovou pohotovost. Důvodem je odvolání generálního ředitele Jaroslava Ďuriše. ČTK to řekl prezident odborů Jiří Obitko. Odboráři se sešli na mimořádném jednání, znepokojila je možná destabilizace podniku. Ďuriše dnes odvolalo představenstvo firmy na doporučení dozorčí rady. Společně s ním skončila v DPP také ekonomická ředitelka Magdalena Češková. Vedením DPP je pověřen dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek, v představenstvu Ďuriše nahradil Martin Gellar z České pošty.

Odbory DPP vyhlásily stávkovou pohotovost. Chtějí zpátky Ďuriše.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš

Je to varování, aby stávka nepřišla z čistého nebe, kdyby se objevily kroky k destabilizaci, řekl Obitko. Stávková pohotovost je časově neomezená. "Jakmile budou relevantně zodpovězeny všechny naše dotazy, pak ji samozřejmě ukončíme," řekl.

V současné době si podle něj odboráři začali plánovat řadu schůzek s vedením včetně nového předsedy představenstva nebo náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD).

Odboráři se dnes dopoledne mimořádně sešli poté, co se ve středu stal Gillar předsedou představenstva, které dnes Ďuriše odvolalo. Kromě něj odvolalo také dnes bývalou ekonomickou ředitelku Magdalenu Češkovou. Dozorčí rada to zdůvodnila nesouhlasem se směřováním DPP. Spolu s Gillarem je novým členem představenstva firmy technický ředitel Jan Šurovský. Češkovou pak na postu ředitelky nahradí dosavadní vedoucí odboru účetnictví Marek Polický.

DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10.000 lidí. Společnost provozuje tři linky metra o celkové délce 59,4 kilometru, dále 539,8 kilometru tramvajových tratí a 1798 kilometrů autobusových linek. Praha jeho fungování dotuje více než 11 miliardami ročně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

příspěvek na péči 1. stupeň

Jak může stačit mamince 1. stupeň příspěvku, když je nastaven na 880 Kč ? 3 x týdně potřebuje naši péči, má přiznané 4 body pomoci. Proč nejsou v parametrech posuzování například procházky s doprovodem ? Pokud bychom ji nebrali 4x týdně ven, přestala by chodit. Kdo může rozhodnout, že její aktivity ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výsměch Němcové: To jí zničili koupelnu? „Kachlovka“ na pranýři

21:45 Výsměch Němcové: To jí zničili koupelnu? „Kachlovka“ na pranýři

MONITORING SÍTÍ Senátorka Miroslava Němcová na sociální síti uvedla, že naši obrannou dohodu se Spoj…