Odbory DPP vyhlásily stávkovou pohotovost. Chtějí zpátky Ďuriše.

19.05.2016 13:20

Odboráři pražského dopravního podniku (DPP) vyhlásili stávkovou pohotovost. Důvodem je odvolání generálního ředitele Jaroslava Ďuriše. ČTK to řekl prezident odborů Jiří Obitko. Odboráři se sešli na mimořádném jednání, znepokojila je možná destabilizace podniku. Ďuriše dnes odvolalo představenstvo firmy na doporučení dozorčí rady. Společně s ním skončila v DPP také ekonomická ředitelka Magdalena Češková. Vedením DPP je pověřen dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek, v představenstvu Ďuriše nahradil Martin Gellar z České pošty.

Odbory DPP vyhlásily stávkovou pohotovost. Chtějí zpátky Ďuriše.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš

Je to varování, aby stávka nepřišla z čistého nebe, kdyby se objevily kroky k destabilizaci, řekl Obitko. Stávková pohotovost je časově neomezená. "Jakmile budou relevantně zodpovězeny všechny naše dotazy, pak ji samozřejmě ukončíme," řekl.

V současné době si podle něj odboráři začali plánovat řadu schůzek s vedením včetně nového předsedy představenstva nebo náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD).

Odboráři se dnes dopoledne mimořádně sešli poté, co se ve středu stal Gillar předsedou představenstva, které dnes Ďuriše odvolalo. Kromě něj odvolalo také dnes bývalou ekonomickou ředitelku Magdalenu Češkovou. Dozorčí rada to zdůvodnila nesouhlasem se směřováním DPP. Spolu s Gillarem je novým členem představenstva firmy technický ředitel Jan Šurovský. Češkovou pak na postu ředitelky nahradí dosavadní vedoucí odboru účetnictví Marek Polický.

DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10.000 lidí. Společnost provozuje tři linky metra o celkové délce 59,4 kilometru, dále 539,8 kilometru tramvajových tratí a 1798 kilometrů autobusových linek. Praha jeho fungování dotuje více než 11 miliardami ročně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

16:00 5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

„Vláda musí zabránit tomu, aby někdo strádal. Společnost musí být v klidu, aby dokázala zvládnout ná…