Odbory budou jednat s vládou o růstu platů ve veřejném sektoru

21.06.2017 6:52 | Zprávy
autor: čtk

Odboráři se dnes odpoledne chystají jednat s vládou o růstu platů ve veřejném sektoru. Předáci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) požadují, aby se výdělky učitelů, hasičů, úředníků či policistů zvedly od září o deset procent. O přidání o desetinu se zmínil před odchodem z funkce i bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO), platy by se ale zvýšily od listopadu.

Odbory budou jednat s vládou o růstu platů ve veřejném sektoru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Podle šéfa odborové konfederace Josefa Středuly se české ekonomice daří a ve svých peněženkách by to měli poznat i zaměstnanci veřejných služeb. Odboráři žádají zvýšení výdělků ještě před říjnovými parlamentními volbami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová „železná opona“ v Evropě. Fico se vrátil z Moskvy a varoval Brusel

14:59 Nová „železná opona“ v Evropě. Fico se vrátil z Moskvy a varoval Brusel

Slovenský premiér Robert Fico se vrátil z pracovní cesty do Moskvy, kde uctil památku obětí druhé sv…