Odbory budou jednat se Sobotkou a Marksovou o růstu platů

26.04.2017 6:27

Premiér Bohuslav Sobotka a ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) se dnes ráno sejdou s odboráři z veřejného sektoru. Předáci s nimi chtějí začít vyjednávat o růstu platů. Na schůzku dorazí zástupci úřednických, školských, zdravotnických, a hasičských odborů, svazu kultury i odborové centrály.

Odbory budou jednat se Sobotkou a Marksovou o růstu platů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová

Podle šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly se české ekonomice daří a ve svých peněženkách by to měli poznat i zaměstnanci veřejných služeb. O jaké přidání a od kdy budou odbory usilovat, předák před jednáním s premiérem a ministryní nechtěl upřesnit. Není vyloučeno, že odboráři budou požadovat zvýšení ještě před sněmovními volbami. Ty se budou konat v říjnu.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) před měsícem na twitteru uvedl, že vláda schválila navýšení platů o deset procent od července pro policisty, hasiče, celníky či vězeňské dozorce. Zdravotníkům se zvedly výdělky letos od ledna, a to také od desetinu. Učitelé si přilepšili naposled loni od září, ostatní pracovníci veřejného sektoru pak od listopadu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luboš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

7:17 Luboš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

TÝDEN V MÉDIÍCH Zavíráním diskusí, blokováním mailové komunikace nevhodných odesílatelů či z nepohod…