Ódéesák Štěpánek: Pravice může být sociální. Zato levice zná jen třídní nenávist

26.11.2012 15:04 | Zprávy
autor: jav

Známý pravicový publicista a politik ODS Petr Štěpánek se zamyslel nad vnímáním teplického starosty a předsedy senátorů ODS Jaroslava Kubery. Zaujalo ho vystoupení levicové ekonomky Ilony Švihlíkové v České televizi, která Kuberovi doporučovala, že by si měl vybrat nějakou levicovou stranu, která by jeho názorům odpovídala lépe, než pravičáčtí zloději z ODS.

Ódéesák Štěpánek: Pravice může být sociální. Zato levice zná jen třídní nenávist
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Petr Štěpánek, politický glosátor a hudebník

„Jaroslav Kubera je na naší politické scéně vůbec zajímavý úkaz. S klidem a vtipem říká relativně samozřejmé věci: že stát (obec) je špatný hospodář, a proto má spravovat co nejméně majetku, že stát má občany pokud možno co nejméně otravovat, že nejlepší obrana proti korupci nejsou rozsáhlá represivní protikorupční opatření, nýbrž co nejmenší množství peněz protékajících veřejnými rozpočty,“ popisuje Štěpánek politiku teplického starosty na webu Fragmenty.cz. Na kongresech ODS mu spolustraníci vždy tleskají, ale když dojde na hlasování, obvykle zvedají ruku pro úplný opak.

Někteří komunální politici rovnou Kuberu obviňují z komunálního socialismu. V jeho Teplicích se neplatí za svoz odpadu a důchodci jezdí zadarmo MHD. Nikdo nechápe, že lidé si tyto služby platí svými daněmi, a že město nepotřebuje další financování ze speciálních poplatků, je jen ukázka řádného hospodaření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cena LPG

Dobrý den, pane Havlíčku, neustále se řeší cena nafty a benzínu; všiml jste si ale, že u mnohých čerpacích stanic se cena LPG za dobu ropné krize zvýšila až o 50%? Budete nějak řešit, aby se čerpačky, když se nyní nemohou obohacovat na benzínu a naftě, nehojily na řidičích tankujících propan-butan?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

19:31 Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

Mediální analytik Štěpán Kotrba, spoluautor několika mediálních legislativ, pro ParlamentníListy.cz …