Odešla pro neshody z TOP 09, teď se v ČT postavila neziskovkáři, kterého platil stát. Skončilo to mrazivým úderem

07.11.2018 7:45 | Zprávy
autor: vef

Istanbulská úmluva. Pakt, který rozděluje společnost. Jedni jsou pro, druzí proti. Česko úmluvu, jež má zabránit násilí na ženách a domácímu násilí, podepsalo už v květnu 2016. Odpůrci však vytýkají, že je namířena proti mužům. V pořadu Události, komentáře ČT24 o ní diskutovala předsedkyně Středoevropské inspirace Nina Nováková a ředitel Institutu pro sociální inkluzi Martin Šimáček, který dříve působil jako ředitel Agentury pro sociální začleňování. Exposlankyně diskusi zakončila výrazným prohlášením o mládeži, sexualitě a morálce.

Odešla pro neshody z TOP 09, teď se v ČT postavila neziskovkáři, kterého platil stát. Skončilo to mrazivým úderem
Foto: screen: ČT24
Popisek: Martin Šimáček a Nina Nováková v pořadu Události, komentáře ČT24.

Nováková, jež byla poslankyní za TOP 09, ale ze strany již vystoupila z důvodu, že je pro ni málo konzervativní, v pořadu bojovala proti smlouvě, Šimáček pro. „Istanbulská smlouva vůbec není lék a hlavně není prevencí,“ uvádí Nováková. S tím však Šimáček právě nesouhlasí. Podle něj je úmluva prevencí proti násilí ve společnosti. 

„Cirka třetina té úmluvy se věnuje potírání a předcházení násilí, řekněme, z trestně-právního pohledu a cirka dvě třetiny té úmluvy se věnují právě prevenci násilí. Je to velmi důležité, týká se to služeb a podpory těch, kteří se stanou obětí násilí. Nejenom tedy ženy, ale také senioři a děti. Takže tato úmluva může České republice pomoci dohnat to, co zatím nedokázala sama zajistit,“ zmínil Šimáček. 

Nováková pak odmítla, že by pro Českou republiku mělo být argumentem k přijetí to, že úmluvu již přijaly jiné země, například Polsko. Moderátor Jakub Železný pak také uvedl, že odpůrci tvrdí, že úmluva nic nového nepřináší. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…