Odhaleno o Putinovi: Pětkrát mu hrozil atentát. Chodí se učit anglicky. Dvě hodiny denně plave, pak posiluje

12.06.2017 8:02

Britský deník The Independent se pokusil zmapovat běžný den ruského prezidenta Vladimira Putina, včetně jeho zálib a koníčků. Vedle hokeje, plavání či cvičení si prezident najde čas i na modlitbu a rozjímání.

Odhaleno o Putinovi: Pětkrát mu hrozil atentát. Chodí se učit anglicky. Dvě hodiny denně plave, pak posiluje
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Putin - Ukrajina

Ze zjištěných i převzatých informací britského deníku vyplývá, že ruský prezident je na sebe na jednu stranu přísný, ale na straně druhé si dokáže dopřát luxus, o kterém se může průměrnému obyvateli Ruska jenom zdát. Kdo by například čekal, že Putin vstává po vzoru císaře Františka Josefa I. „se slepicemi“, byl by zklamán. Ruský prezident se údajně probouzí až v pozdních dopoledních hodinách, kdy následuje snídaně složená z velké omelety či misky kaše a křepelčích vajec.

K tomu obvykle požívá čtyřiašedesátiletý Putin ovocnou šťávu. Snídaně je tradičně zakončena kávou. Potom už následuje program, který by spíš napovídal tomu, že je bývalý zpravodajec KGB sportovec, a nikoli prezident. „Až dvě hodiny denně tráví Putin plaváním, při kterém promýšlí domácí i zahraniční politické kroky. Dále se věnuje Putin cvičení. Před dvěma lety byl vyfocen při společném tréninku s premiérem Medveděvem. Podle Esquire stojí jeho stroj na cvičení závratných 3200 dolarů.“

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

Jak je na sebe Putin přísný stran udržování tělesné kondice, v jiných oblastech si dokáže dopřát luxus. Obleky mu jsou vždy ušity na zakázku a nejčastěji se jedná o světové luxusní značky Kiton či Brioni. Ruský prezident je považován za pracovitého politika, ale to neznamená, že by seděl za stolem po celý den. Do „práce“ se prý dostane obvykle až později odpoledne. Nejprve si pročte připravené složky. Jinak ale žádným náruživým čtenářem není.

Příliš Putinovi neříkají ani moderní technologie. Před počítačem údajně stále dává přednost papírovým složkám. Jak zjistil magazín Newsweek, nejaktivnější je Putin po pracovní stránce v noci. To by ostatně vysvětlovalo, proč vstává až v pozdních dopoledních hodinách. Když ruský prezident vyrazí na zahraniční návštěvy, musí se jeho hostitelé pořádně otáčet. „Kdekoli je Putin ubytován, musí se tam vše vyměnit. Od toaletních potřeb až po mísy s ovocem. Prezident také nekonzumuje žádné jídlo, které předem neprověří jeho tým.“

Jedním z mála Putinových gastronomických „hříchů“ je pistáciová zmrzlina. Ačkoli se dle dostupných informací ruský prezident v mládí alkoholu nikterak nebránil, poslední roky se jej kromě oficiálních recepcí ani nedotkne. „Jde patrně o symbolické gesto vzhledem k rozšířenému alkoholismu v zemi a také vzhledem k pověstné oblibě alkoholu u jeho předchůdce v prezidentském úřadu Borise Jelcina,“ konstatuje The Independent.

Zatímco přes týden má Putinův program pevný řád, o víkendu je přece jenom uvolněnější. Ve dnech volna piluje ruský prezident svoji angličtinu a v neděli se věnuje modlení a rozjímání. Jak ale zmiňují jemu blízké zdroje, Putin to, s lehkou nadsázkou řečeno, s náboženstvím nijak zvlášť nepřehání. Více energie a času tak spíše věnuje lednímu hokeji, který si společně se svými osobními strážci pravidelně „střihne“ jednou za pár týdnů.

Jak kdysi poněkud jízlivě poznamenal americký deník USA Today, Putinovi soupeři jsou zvyklí mu dopřávat mnoho prostoru, a ruský prezident tak může být za hvězdu. Po rozvodu se toho příliš neví o jeho vztazích se ženami, ale svoji lásku ke psům ruský prezident nijak netají. Do jeho „psího harému“ patří patnáctiletý labrador Konni, Jume (japonské plemeno Akita Inu) a bulharský ovčák Buffy.

Putinův život však má i své stinné stránky. Při natáčení dokumentu amerického režiséra Olivera Stonea o své osobě se tak ruský prezident vyjádřil k pěti pokusům o atentát, kterým musel čelit v průběhu své politické kariéry. „Věřím své ochrance. A jak se říká mezi ruskými lidmi, kdo má být oběšen, ten se neutopí. Jaký je můj osud, samozřejmě nevím, protože to ví jen Bůh. Jednoho dne všichni odejdeme z tohoto světa,“ konstatoval ve vyrovnaném tónu Putin.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

22:15 „Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

Herečka Tereza Ramba byla hostem v rozhovoru Prostoru X. Řeč byla o sexismu ve filmovém průmyslu, ma…