Odpadlík Dryml hrozí pěstí k ČSSD: Ještě uvidíte, co přijde

2. 8. 2012 9:13

Vladimír Dryml se nejspíš chystá definitivně prásknout v ČSSD dveřmi a přejít k Zemanovcům. S sebou hodlá stáhnout i senátory, kteří v rozporu se stranickou linií podpořili prezidentskou kandidaturu Miloše Zemana. Dnes se zúčastní tiskové konference Zemanovců a tajemně slibuje: „To ještě nevíte, co všechno přijde.“

Odpadlík Dryml hrozí pěstí k ČSSD: Ještě uvidíte, co přijde
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Vladimír Dryml

„Už mi s ČSSD došla trpělivost,“ říká senátor Vladimír Dryml. Senátor z Vrchlabí se možná chystá opustit řady sociálních demokratů již dnes, kdy má vystoupit na tiskové konferenci Strany práv občanů. Zemanovci mu podle spekulací MF DNES nabídli post lídra pro krajské volby v Královéhradeckém kraji.

Dryml již v minulosti čile spolupracoval s čestným předsedou strany Milošem Zemanem, kterému sháněl podpisy senátorů pro prezidentskou kandidaturu. Dnes se prý chystá zveřejnit jména senátorů, kteří svůj podpis pod návrh připojili. Tím je podle deníku stáhne s sebou, protože předseda ČSSD Bohuslav Sobotka jednoznačně řekl, že jediným prezidentským kandidátem strany je Jiří Dienstbier.

Má se jednat například o senátora Jaroslava Palase, který již beztak stranické vedení dlouho kritizuje, Jaroslava Sykáčka nebo Miroslava Krejču. Ten možnost přestupu připustil i oficiálně. „V nejbližší době budu s předsedou klubu řešit svou budoucnost,“ řekl MF DNES. Mohl by tak následovat kolegyni Jiřinu Rippelovou, která již přestoupila oficiálně. Podpis pod Zemanovu kandidaturu ale připojili i další sociálně demokratičtí senátoři.

Odchody podrývají jednotu ČSSD před krajskými volbami, v situaci poklesu preferencí. „Vedení strany se tím musí zabývat,“ říká místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Někteří lidé však podle něj mohou být nespokojení  proto, že se nedostali na kandidátky. On sám prý byl Drymlem osloven k podpoře Miloše Zemana, ale ačkoliv podpis zvažoval, nakonec zůstal loajální vůči straně.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…