Odpor českých politiků k Le Penové je strachem o vlastní koryta. Tak to vidí poslanec Šarapatka

26.04.2017 20:36

O francouzských prezidentských volbách se pro server Bleskově.cz rozhovořil nezařazený poslanec Milan Šarapatka. Podle něj jsou tyto volby důležité především pro Francii, ale mají přesah pro celou Evropu. „Na české politické scéně však vyvolávají vášně zcela extrémní,“ zkonstatoval s tím, že někteří čeští politici se bojí o svá koryta.

Odpor českých politiků k Le Penové je strachem o vlastní koryta. Tak to vidí poslanec Šarapatka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Milan Šarapatka

Šarapatka se zamyslel především nad slovy europoslance Pavla Teličky (ANO) a Pavla Svobody (KDU-ČSL), kteří v odvysílaném pořadu podle něj nenechali ani nit suchou na nacionalistické kandidátce Marine Le Penové. „Děsí je totiž, že by je v případě svého vítězství mohla připravit o tučné prebendy, statisícové platy a další požitky, které tito ,zástupci České republiky‘ v Bruselu pobírají,“ míní Šarapatka.

Původní text ZDE.

A to podle jeho slov rozhodně není fanatickým obdivovatelem Le Penové. Ona je proti Evropské unii, on je přesvědčen, že Unie je pro tak malou zemi, jako je Česko, velmi prospěšná. „Jsem ale také přesvědčen, že se Unie musí totálně změnit. Místo diktátu svým členům jim musí naslouchat a plnit jejich vůli. Místo nesmyslného určování, jak se má jmenovat ten který potravinářský výrobek, se musí soustředit například na společnou obranu schengenského prostoru a na společnou zahraniční politiku. Musejí v ní panovat rovné podmínky mezi velkými a malými i mezi novými a starými členskými zeměmi,“ zmínil a podotkl, že je nutné také vyhnat 90 % darmošlapů, které tam dnes my všichni živíme. 

Výsledky prvního kola prezidentské volby pak podle něj vyjadřují znechucení francouzských voličů z fungování dosavadního vládního establishmentu, strach z budoucnosti a současně očekávání zásadních změn. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…