Odpůrci ukrajinské vlády se vydají do pražských ulic

22.06.2014 11:06

Na pražském Hradčanském náměstí dnes ve čtyři hodiny odpoledne proběhne demonstrace proti dění na Ukrajině s názvem Odmítáme mlčet. Její organizátoři chtějí zejména zastavit kroky ukrajinské vlády proti proruským separatistům na východě země.

Odpůrci ukrajinské vlády se vydají do pražských ulic
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Nastupující prezident Petro Porošenko děkuje lidu
reklama

Pořadatelé demonstrace poukazují zejména na skutečnost, že v Oděse, Slavjansku, Luhansku, Doněcku a Mariupolu stále umírají nevinní lidé. „Armáda fašistické junty ostřeluje obytné čtvrti měst! Umírají lidé a všichni mlčí! Proto my mlčet nebudeme, my, kteří ještě nemáme mozky vymyté televizí a tiskem, my, kdo nejsme lhostejní k utrpení druhých, my, kdo odmítáme tolerovat fašismus,“ deklarují.

Připomínají také dobu před 73 lety, kdy německý vůdce Adolf Hitler napadl Rusko, protože Evropa fašismus podcenila. „Požadujeme okamžitě zastavení války v zemi, požadujeme odsouzení vraždění a fašismu, ukončení nesmyslného štvaní proti Ruské federaci, požadujeme, aby média přestala lhát a zamlčovat a překrucovat pravdu,“ zdůrazňují organizátoři.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko v sobotu podle agentury RIA Novosti zdůraznil, že ukrajinští vojáci budou v případě nedodržení podmínek mírového plánu postupovat adekvátně k situaci. Ukrajina však podle něj usiluje o mír a urovnání mírovou cestou. „Ukrajina dokázala, že je připravena bránit svou nezávislost, územní celistvost i své občany se zbraní v ruce. Vyskytne-li se však šance řešit konflikt mírovým způsobem, pak tuto šanci musíme využít," prohlásila tisková služba ukrajinské vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …