Odsouzená exstarostka nechce odejít ze zastupitelstva ani z ČSSD

09.11.2012 15:57

Bývalá starostka Štěchovic a středočeská zastupitelka za ČSSD Miloslava Vlková, kterou soud nepravomocně odsoudil za vydírání, se zatím nechce vzdát mandátu zastupitelky ani pozastavit členství v ČSSD. Učinila by tak prý jen tehdy, pokud by podobný krok udělali i další politici ČSSD s podobným problémem. Řekla to dnes ČTK. Politické grémium ČSSD ji dnes vyzvalo, aby se mandátu vzdala, uvedl předseda strany Bohuslav Sobotka.

Odsouzená exstarostka nechce odejít ze zastupitelstva ani z ČSSD
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

"Požádali jsme také výkonný výbor středočeské organizace, aby tu věc řešil," doplnil lídr strany. Bylo by podle něj dobře, aby odešla co nejdříve a sociální demokracie by problémem nemusela být zatěžována.

ČSSD ji už ve straně nechce

"Já s tím určitě nebudu mít problém, pokud se to bude řešit plošně, pokud se to nebude týkat jenom jména Vlková. Tuším, že jeden náš zastupitel na Praze 7 byl snad potvrzen i po odvolacím řízení, a pokud se dobře pamatuji, tam to nevadilo," namítla. Narážela tím na kauzu Miroslava Fabiána, kterému loni odvolací soud potvrdil podmínku za útisk nájemníků.

O dalším osudu Vlkové má v pondělí jednat krajský výkonný výbor ČSSD. "Já bych ji chtěl nejdřív slyšet a potom se až rozhodnout," řekl dnes ČTK předseda středočeské ČSSD Miloš Petera. Podobně se vyjádřil i člen širšího vedení krajské organizace Antonín Seidel. "Chci si poslechnout její názor. Neznám přesně znění rozsudku a nebudu se rozhodovat jenom na základě informací z tisku," uvedl.

Poslanec a člen ústředního výkonného výboru ČSSD Richard Dolejš k možnému odstoupení Vlkové řekl, že by to mělo být na jejím uvážení. "Ten rozsudek ještě není pravomocný, ale samozřejmě z hlediska politické kultury si myslím, že by bylo vhodné, aby tuto variantu zvážila," dodal. Jednoznačný názor má čáslavský starosta a senátor Jaromír Strnad, podle nějž by Vlková měla okamžitě odejít ze zastupitelstva. "Můj názor je ten, že neměla ani kandidovat, když už bylo zahájeno trestní stíhání," uvedl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

8:01 Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

Slova Grety Thunbergové oběhla svět a v České republice není o reakce nouze. Přicházejí srovnání se …