Odstranit politiky? To není recept na štěstí, varuje akce D.O.S.T.

01.04.2012 17:08

Předseda konzervativní iniciativy D.O.S.T. Michal Semín vysvětlil na serveru Česká pozice, proč nebude spolupracovat s Holešovskou výzvou. Podle něj nepřináší nic koncepčního a odstranit systém bez dalších alternativ je nesmyslné.

Odstranit politiky? To není recept na štěstí, varuje akce D.O.S.T.
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Michal Semín
reklama

Akce D.O.S.T. a Holešovská výzva mají společné to, že se jedná o protestní hnutí. Má to však své ale. „Pouhé rozhořčení není program. I kdyby se představitelé obou iniciativ shodli na kritice mnoha negativních společenských jevů a našich politických elit, je projevem lidské nezralosti a nezodpovědnosti požadovat demontáž současného systému, aniž jsme schopní navrhnout a pak i účinně prosazovat alternativní. Kdo viděl, respektive slyšel Slávka Popelku v Hyde Parku, nejspíš ví, co mám na mysli,“ vysvětluje Semín.

Živná půda pro demagogy

Podle Semína dokazuje chyby v programu Holešovské výzvy i fakt, že se na jejich akcích objevují také stoupenci i představitelé KSČM. „Vágní představy o volbě prostředků k dosažení neméně vágních společenských a politických změn jsou živnou půdou pro sociální demagogy a politické sofisty usilující o mocenský vzestup, jenž by byl za jiných okolností obtížně proveditelný,“ píše předseda iniciativy.

V Popelkovi Semín nebezpečí nevidí. Mohl by však přijít někdo schopnější a ovládnout davy. „Akce D.O.S.T. však za jedinou možnou cestu k obrodě společnosti nepovažuje revoluci, ale spíš kontrarevoluci spojenou s návratem k tradičním morálním a sociálním vzorcům chování, společenským uznáním hodnoty tradiční rodiny, bez níž jsou věcně příbuzné hodnoty vlasti a národa jen obtížně srozumitelné, a s pozitivním vztahem k duchovním tradicím, bez kterého je evropská (a tedy i česká) kultura a civilizace odsouzena k zániku,“ dodává Semín s tím, že o těchto tématech Holešovská výzva mlčí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

22:11 Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

Sobotní večer je vysílání ČT 24 kompetně věnováno kauze ruského podílu na výbuchu muničáku ve Vrběti…